Reklama

Mieszkańcy LISZNEJ będą mieć nową drogę! To już pewne! [ZDJĘCIA+WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Wielokrotnie interweniowaliśmy na prośbę mieszkańców Lisznej w sprawie drogi, która spędza im sen z powiek. Droga była w stanie opłakanym, a to, co z niej pozostało po tegorocznej zimie to już trudno z czymkolwiek porównać!

Upór i wytrwałość w działaniu daje efekty

Po wielu naszych publikacjach i bojach stoczonych przez mieszkańców, wreszcie dzisiaj dotarła do nas oficjalna informacja z Urzędu Wojewódzkiego o tym, że Liszna zakwalifikowała się na listę podstawową, Programu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Będzie nowa, z prawdziwego zdarzenia droga!

Rząd przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Wojewoda Podkarpacki otrzyma 174 793 246,94 zł, które przeznaczy na dofinansowanie 123 zadań drogowych w ramach których planowane jest do budowy, przebudowy i remontu łącznie ponad 216 km dróg gminnych i powiatowych województwa podkarpackiego.

 

Inwestycje w infrastrukturę dynamizują i pobudzają rozwój gospodarczy. Będzie to niezwykle istotne w okresie wychodzenia  z pandemii. Cieszę się, że tak ogromne środki trafią na Podkarpacie. Jest to szczególnie ważne dla mniejszych samorządów, które bez wsparcia rządu nie mogły pozwolić sobie na realizację, często kluczowych inwestycji.

– mówi Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.

 

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

 

RFRD –  program, który zmienia oblicze polskich dróg

 

Program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Do naszego województwa trafiło już ponad 420 mln zł! Dzięki rządowym środkom, już teraz udało się zrealizować potrzebne nam wszystkim inwestycje drogowe.

Przebudowa drogi powiatowej nr 2222R Sanok-Liszna w km 0+011 do 0+728 oraz w km 1+550 do 2+900. Termin wykonania remontu nawierzchni wyznaczono do końca listopada 2021. Ogółem wartość projektu to 5 115 282,25 zł, z czego fundusz rządowy pokryje 70% tj. 3 580 697,00 zł, reszta to środki własne Powiatu w kwocie 1 534 585,25 zł. 

Bardzo cieszymy się, wraz z mieszkańcami uroczej miejscowości Liszna! Wasze trudy i nieustępliwość przyniosły wreszcie długo oczekiwany efekt! 

Tymczasem pokażemy Wam, jak dzisiaj po zimie jedzie się tą drogą. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy