Reklama

Komenda Powiatowa Policja w Sanoku pomoże rozwiązać problem z dziką noclegownią na Traugutta

Opublikowano: pt, 6 maj 2022 12:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Pisaliśmy o sygnałach, jakie do nas zgłosili, mieszkańcy bloków przy ulicy Traugutta w Sanoku. Zgłoszenia dotyczyły mężczyzn, którzy urządzili sobie noclegownię pod chmurką za jednym z budynków usytuowanych w obrębie tego osiedla.

Z racji tego, że mieszkańcy sami przyznali, że nie zgłaszają zbyt często tego procederu na policję. W związku z tym zapytaliśmy rzecznika sanockiej policji o to, ile było zgłoszeń w tej sprawie na przestrzeni 6-ciu miesięcy. Potwierdziło się to, o czym informowali zainteresowani.

We współpracy z Komendą Powiatową Policji w Sanoku, mieszkańcy ul. Traugutta mogą skutecznie działać. Są do tego odpowiednie narzędzia i sposoby. Najgorsza jest bezczynność, bo daje jawne przyzwolenie na dalsze takie działania tych osób.

Sanoccy policjanci na przestrzeni ostatnich 6 miesięcy we wskazanym  miejscu  podejmowali  cztery interwencje dotyczące nietrzeźwych osób, które zachowywały się w sposób nieprzyzwoity.  Czynności zostały zakończone przewiezieniem pijanych mężczyzn  do komendy i umieszczeniem w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych do czasu wytrzeźwienia. W trzech przypadkach zastosowano postępowanie mandatowe, w jednym skierowano do sądu wniosek o ukaranie  z art. 140 kw (nieobyczajny wybryk) i 141 kw (używanie słów nieprzyzwoitych). 

Przypominam, że w razie potrzeby podjęcia natychmiastowej interwencji należy telefonować pod numer alarmowy 112.  Natomiast zagrożenia,  możemy także zgłaszać na  Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Korzystanie z narzędzia nie wymaga podania żadnych danych osobowych. Jej działanie jest intuicyjne. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy miejsce i rodzaj zagrożenia, które chcemy zgłosić. Można także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik o pojemności do 5 megabajtów. Każde otrzymane zgłoszenie podlega weryfikacji. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia, funkcjonariusze podejmują kroki, w celu wyeliminowania zagrożenia. Pamiętajmy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnej interwencji, w takim przypadku należy dzwonić na numer alarmowy. 

Nadmieniam ponadto,  że poprawa stanu bezpieczeństwa wskazanego rejonu stanowi jedno z zadań do realizacji przez dzielnicowego i ujęte zostało w planie  działania priorytetowego poprzez: 

    • kontrolę wskazanego rejonu przez dzielnicowego i reagowanie na wykroczenia,

    • współpracę z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sanoku w celu przeprowadzenia kontroli placówek handlowych oraz przeprowadzenie akcji profilaktycznej dot. szkodliwości nadużywania napojów alkoholowych, 

    • współpracę ze Strażą Miejską w Sanoku w celu zintensyfikowania przez nich działań w obrębie wskazanego pawilonu handlowego pod kątem ujawniania wykroczeń porządkowych,

    • dokonywania częstszych kontroli miejsca przez policjantów referatu patrolowo- interwencyjnego. 

- informuje nas rzecznik prasowy KPP Sanok, kom. Monika Hędrzak

Oprócz telefonów na numer alarmowy, tak jak wspominała pani rzecznik, można zgłosić takie miejsce wielokrotnie na Krajowej Mapie Zagrożeń, w bardzo prosty sposób: 

  • wchodzimy na stronę mapy: mapy.geoportal.gov.pl
  • w okienko wyszukiwania wpisujemy Sanok - wybieramy Sanok Pierwszy 

  • następnie na mapie szukamy ulicy i dokładnego miejsca, które chcemy wskazać
  • w dolnym lewym roku klikamy znak "dodaj" i w okienku, które się pojawi wpisujemy dany problem
  • nasze zgłoszenie natychmiast pojawia się na mapie

Policja na bieżąco sprawdza zaznaczone zgłoszenia i weryfikuje je. Warto zatem zgłaszać takie miejsca i przeciwdziałać zdarzeniom wspólnie.

Czekamy na rozwój wydarzeń i na bieżąco będziemy temat monitorować. Mamy nadzieję, że wszystko zakończy się pomyślnie. Do sprawy powrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy