Reklama

Kiedy zacznie się remont nawierzchni na drodze Załuż - Lesko? Kwiecień minął i kończy się już maj i dalej nic!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat Sanok

Kiedy zacznie się remont nawierzchni na drodze Załuż - Lesko? Kwiecień minął i kończy się już maj i dalej nic!  - Zdjęcie główne

foto Powiat Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Ktoś robi sobie z nas wariata. Po co było zapowiadać początek prac od kwietnia i robić ludziom nadzieję? Coś poszło znowu nie tak? Może ktoś nas oświeci? - mówią rozgoryczeni mieszkańcy i kierowcy przejeżdżający drogą Załuż - Lesko.

Końcem lutego powiat sanocki ogłosił, że mieszkańcy Załuża, oraz kierowcy korzystający z drogi w Załużu odetchną wreszcie z ulgą, bo w kwietniu 2022 rozpocznie się remont nawierzchni. 

30 lipca 2020 roku Powiat złożył wniosek o dofinansowanie, niestety wówczas nie udało się pozyskać pieniędzy na drogę w Załużu. Wniosek nie został odrzucony z przyczyn formalnych bądź błędów merytorycznych, ale z powodu ograniczonej puli środków przeznaczonych dla województwa podkarpackiego.

Władze Powiatu Sanockiego w dalszym ciągu czyniły starania, aby otrzymać wsparcie zewnętrzne. I udało się. Kilka dni temu zapadła decyzja o 60% dofinansowaniu przebudowy drogi w Załużu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ramach zadania zaprojektowano prace przygotowawcze, ziemne, rozbiórkowe i wykończeniowe.

Powstanie m.in. nowa nawierzchnia na długości 2 636 mb, chodnik na dł. 540 mb, 16 zjazdów indywidualnych i publicznych o nawierzchni bitumicznej i z kostki betonowej, 15 miejsc postojowych – wyjaśnia starosta Stanisław Chęć.  – Zostaną też utwardzone pobocza o szer. 0,75m., powstanie oznakowane i oświetlone bezpieczne przejście dla pieszych. Prace rozpoczną się w kwietniu br. i potrwają do listopada 2022 r. Całkowity koszt inwestycji wynosi 6 425 765,53 zł.

- informował starosta sanocki, Stanisław Chęć w lutym.

Nic tylko obiecują i tyle. Może Państwo zapytacie kiedy zacznie się ten remont? 

- piszą czytelnicy.

Piszą a nawet nagrywają filmiki: 

Zapytaliśmy w imieniu czytelników starostę, Stanisława Chęcia, dlaczego remont się opóźnia.

– Droga w Załużu będzie przebudowana i nic w tej kwestii się nie zmieniło. Początkowo planowaliśmy, że prace rozpoczną się w kwietniu, jednak firma, która wygrała przetarg, musi najpierw skończyć remont drogi w Tyrawie Solnej do 15 czerwca br. Przebudowa drogi w Załużu rozpocznie się więc po tym terminie. Prace na pewno zakończą się zgodnie z planem, a wiec do listopada br.

– uspokaja Stanisław Chęć, starosta sanocki.

Zatem czekamy na dobre wieści o rozpoczęciu prac, czekają też mieszkańcy i turyści, a przede wszystkim zawieszenia ich samochodów, bo w tej chwili przechodzą tam próbę wytrzymałości. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy