Reklama

Włodzimierz Bodnar punktuje rząd! "Ministerstwo Zdrowia jest niepocieszone, bo wymusza się badania nad amantadyną na siłę"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Przychodnia Optima

Włodzimierz Bodnar punktuje rząd! "Ministerstwo Zdrowia jest niepocieszone, bo wymusza się badania nad amantadyną na siłę" - Zdjęcie główne

Włodzimierz Bodnar | foto Przychodnia Optima

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 - Ogłoście od razu wyniki badania, że nie wykazały skuteczności amantadyny! Po co czekać? Proszę jednocześnie pozbawić mnie prawa wykonywania zawodu, bo nie chcę być lekarzem w tak zakłamanym kraju - pisze medyk z Przemyśla. Włodzimierz Bodnar ostro o poczynaniach rządu i przedłużających się badaniach klinicznych dotyczących amantadyny.

Badania kliniczne, które mają sprawdzić, czy amantadyna może być używana w leczeniu pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 rozpoczęły się dopiero w 391 dniu epidemii w Polsce. Temat ten nadal wywołuje kontrowersje. Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz leczenie amantadyną nazwał "eksperymentem".

CZYTAJ TAKŻE:

To Włodzimierz Bodnar, pulmonolog z Przemyśla jako jeden z pierwszych w kraju zaczął stosować ten specyfik w terapii COVID-19. Teraz odpowiedział urzędnikowi, bo za każdym razem podkreśla jak bardzo amantadyna może być pomocna w walce z pandemią.

- Ministerstwo Zdrowia jest niepocieszone, bo wymusza się badania nad amantadyną na siłę … to ogłoście od razu wyniki badania, że nie wykazały skuteczności amantadyny! Po co czekać? Proszę jednocześnie pozbawić mnie prawa wykonywania zawodu, bo nie chcę być lekarzem w tak zakłamanym kraju. Zapytam wprost: czym Panu zaszkodziła amantadyna, że została zastosowana w leczeniu chorych pacjentów – nawet jakby nie pomogła? Proszę podać jakie niepożądane działania ma amantadyna. W jaki sposób zaszkodziła i kogo zabiła? Albo kto z powodu zażywania amantadyny umarł? Z jakimi lekami amantadyna powoduje interakcje? W jaki sposób przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia i finalnego zgonu? Proszę o przytoczenia faktów popartych naukowo. Chciałem tu publicznie przypomnieć (...) CZYTAJ DALEJ>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy