UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany Mistrzem Makroregionu Południowego! [ZDJĘCIA]

Sport 13 marca 2021 w Bukownie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin. Klub UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany reprezentowali: Krzysztof Kot, Rafał Hajduk, Marcin Abram, Dawid Koczera, Seweryn Śliwianka, Krzysztof Rycyk i Damian Wojtuszewski.

Zawodnicy klubu UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany jednym zdaniem spisali się na medale! Po tytuł Mistrza Makroregionu Południowego w kategorii junior -60 kg sięgnął Krzysztof Rycyk, który w pięknym stylu i z ogromną przewagą wygrał trzy walki. W finale Krzysiek pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Europy. Natomiast Rafał Hajduk sięgnął po tytuł Wicemistrza Makroregionu Południowego. W finale uległ reprezentantowi Polski w kategorii Masters +85 kg.

Dawid Koczera zakokńczył zmagania w kategorii senior -65 kg na 3 miejscu, zgarniając tym samym brązowy medal. Dawid walkę o finał przegrał niestety z utytułowanym i o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem z kadry Polski. Ponadto kategoria wagowa Dawida została połączona i musiał on walczyć z cięższym od siebie zawodnikiem. Pozostali zawodnicy nie dotarli do strefy medalowej, ale stoczyli bardzo dobre pojedynki. Seweryn Śliwianka, który po raz pierwszy walczył w kategorii seniorów, na dwa dni przed wyjazdem zmagał się z przeziębieniem, co nie tylko wpłynęło na cykl przygotowań do turnieju, ale również na jego kondycję fizyczną.

Jednak w naszej ocenie zaprezentował się bardzo dobrze, również ulegając bardziej doświadczonemu reprezentantowi Polski. Krzysztof Kot stoczył bardzo wyrównaną walkę, po której sędziowie zarządzili dogrywkę. Po dogrywce werdykt znów brzmiał: "dwa do dwóch", jednak sędzia maty wskazał na wygraną przeciwnika z Wieliczki. Damian Wojtuszewski i Marcin Abram trafili na cięższych od siebie zawodników i niestety przegrali swoje walki.

Makroregion to turniej bardzo ważny w kalendarzu każdego klubu karate, z racji wysokiego poziomu, jaki prezentują tam zawodnicy. W tym turnieju wzięło udział blisko 250 zawodników.  Jak się okazało w sobotę, walki naszych zawodników dostarczają nie tylko nam wielu emocji. Dało się zauważyć, że przyciągają one uwagę innych obecnych na hali trenerów jak i pozostałych zawodników.  Bardzo nas cieszy pierwszy złoty medal w naszej krótkiej historii startów w Makroregionie Południowym oraz to, że wczorajszy występ daje nadzieję, na kolejne starty, do których nadal się przygotowujemy.

- komentuje Anna Czaban z UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany.

Podzielamy radość zawodników jak i trenerów klubu karate z Niebieszczan, gratulujemy medali i mocno trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!