Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Sanoka rozstrzygnięty

Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Sanoka rozstrzygnięty - Zdjęcie główne

Sport Klub Sportowy "Komunalni Sanok" zorganizował turniej szachowy O Puchar Burmistrza Sanoka z okazji Dnia Niepodległości.

Szachiści zmagali się 4 listopada w SP nr 9 w Sanoku (dawne Gimnazjum nr 4). Pięciogodzinne zmagania sędziował Marek Kielar. Uczestnicy, oprócz klubu sanockiego, reprezentowali także UKS SP 1 Brzozów, LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne, LKS Olszanica i LKS Sanovia Lesko.

W kategorii Open wystartowało 19 zawodników. Trzy pierwsze miejsca zajęli reprezentanci KS Komunalni Sanok:

I - Grzegorz Zając,

II - Karol Zając (obaj po 7 rund wygranych, jeden remis),

III - Marian Gołkowski (6 wygranych).

W kategorii Szkoły wystartowało 42 zawodników. Tu również I i II miejsce przypadło zawodnikom KS Komunalni Sanok. Zwyciężył Sławomir Bąk (8 rund wygranych), a za nim uplasowali się: Jan Zając i Paweł Sowiński (UKS SP 1 Brzozów) - obaj zwyciężyli w 7 rundach i raz zremisowali.

Puchary i dyplomy zwycięzcom wręczali: Stanisław Chęć, wiceburmistrz Sanoka, oraz Grzegorz Kornecki, dyrektor SP nr 9.

Głównymi organizatorami Turniejów O Puchar Burmistrza Sanoka, które odbywają się od 14 lat, są Agnieszka i Wojciech Stawarczykowie oraz Marek Kielar.