Reklama

Strażackie zmagania

Opublikowano:
Autor:

Strażackie zmagania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dużym sukcesem dla gospodarzy zakończyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Pobiednie. Drużyna mężczyzn zajęła pierwsze miejsce i tym samym weźmie udział w zawodach powiatowych.

W sobotę, 5 sierpnia w szranki stanęło aż 18 drużyn: 9 męskich, 4 kobiece oraz 5 młodzieżowych. Sędzią głównym zawodów był kpt. Michał Starego. Strażacy zmierzyli się ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym.

W grupie młodzieżowej najlepsza okazała się drużyna z Nagórzan. Po raz pierwszy w zawodach wystąpiły MDP Zboiska i MDP Nowotaniec. W grupie żeńskiej na pierwszym miejscu na podium stanęły dziewczyny z Nadolan. Niestety żeńska drużyna z Pobiedna z powodu problemów technicznych niezależnych od nich zajęła ostatnie miejscem w zestawieniu.

W grupie męskiej było spore zaskoczenie, bowiem zwyciężyli gospodarze. OSP Pobiedno miała najlepszy wynik - 101,5 pkt i tym samym pokonała dotychczasowego lidera, zwycięzcę ubiegłorocznych zawodów powiatowych OSP Nadolany.

Pobiedno po raz pierwszy było gospodarzem zawodów gminnych. Tym większą niespodzianką okazało się zwycięstwo strażaków z tej miejscowości. Jak mówi Michał Głowacz z OSP Pobiedno, zdobycie pierwszego miejsca nie było łatwym zadaniem.

- Musieliśmy pogodzić organizację zawodów z treningami - mówi. - Poprzeczka była ustawiona wysoko, bo zawsze wygrywała drużyna z Nadolan. Ale udało się nam zmobilizować, każdy wiedział, co do niego należy. Od lat nie mieliśmy tak mocnej drużyny, a od kilkunastu nie udało nam się zająć pierwszego miejsca. Do teraz. Od wtorku wznowiliśmy treningi, zaś tydzień przez zawodami powiatowymi  będziemy ćwiczyć codziennie.

Warto zaznaczyć, że średnia wieku członków drużyny to 19-20 lat. Pod wrażeniem ich świetnego występu są również strażacy z innych jednostek, na przykład Tomasz Długosz, prezes OSP Nowotaniec.

- Godne uwagi jest to, że strażacy z Pobiedna zorganizowali te zawody i do tego jeszcze je wygrali - mówi. - W przygotowania włożyli dużo pracy. Gratuluję im zwycięstwa.

Wspomina również o zespołach z Nowotańca.

- Nasza młodzieżowa drużyna zajęła trzecie miejsce - mówi. - To bardzo dobry wynik, zwłaszcza że startowali po raz pierwszy - mówi. - Seniorzy mieli mniej szczęścia, gdyż jeden z naszych zawodników nabawił się kontuzji w sztafecie. Z tego powodu wystartowaliśmy w ćwiczeniu bojowym, ale raczej tylko po to, żeby ukończyć zawody.

 Bardzo dobrze strażackie rozgrywki ocenia również kpt. Michał Starego, sędzia główny, mówiąc, że drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze, a zwłaszcza gospodarze, zaś same zawody były na wysokim poziomie.

Po zakończeniu zmagań na płycie boiska w Pobiednie przedstawiono akcję gaśniczą palącego się samochodu. Zaprezentowali ją strażacy z PSP Sanok. Działaniami dowodził oficer sztabowy Kazimierz Gładysiewicz.


Grupa męska:
1. OSP Pobiedno - 101,5 pkt
2. OSP Nadolany - 110 pkt
3. OSP Bukowsko - 115,5 pkt
4. OSP Tokarnia - 116 pkt
5. OSP Nagórzany - 118 pkt
6. OSP Nowotaniec - 122 pkt
7. OSP Wolica - 123 pkt
8. OSP Wola Sękowa - 146,5 pkt
9. OSP Zboiska - dyskwalifikacja


Grupa żeńska:
1. OSP Nadolany - 126,50 pkt
2. OSP Wolica - 127,5 pkt
3. OSP Wola Sękowa - 129 pkt
4. OSP Pobiedno - 150,5 pkt


Grupa młodzieżowa:

1. MDP Nagórzany - 1024 pkt
2. MDP Wolica - 986 pkt
3. MDP Nowotaniec - 941 pkt
4. MDP Nadolany - 937 pkt
5. MDP Zboiska - 896 pkt

 

Natomiast dzień później przeprowadzono w Nowosielcach Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięło udział 11 drużyn, w tym cztery kobiece. Komisję sędziowską powołał st. bryg. Krzysztof Dżugan, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, a sędzią głównym był kpt. Tomasz Mroczkowski. Zawody polegały na przejściu następujących konkurencji: ćwiczenia bojowe na torze o długości 91 m i sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami. Inne zadania to m.in. na budowa linii ssawnej i linii głównej, budowa pierwszej i drugiej linii gaśniczej. Na wynik całkowity składała się łączna suma czasu.

W drugiej części wydarzenia nieco starsi zawodnicy rywalizowali po raz 8. o tytuł Strażackiego Strongmana. Warunkiem uczestnictwa w zawodach było ukończenie przez wszystkich strażaków 35. roku życia. Wyjątkiem od tej zasady był mechanik drużyny. Najstarszą jednostką (po zsumowaniu wieku wszystkich zawodników) okazała się Ochotnicza Straż Pożarna w Długiem, zaś seniorem indywidualnie ogłoszono Michała Twardego z Długiego.

Uczestników zawodów nagrodzono pucharami i okolicznościowymi dyplomami, a kibice wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród: vouchera o wartości 400 zł na zakup mebli, drewna opałowego oraz sprzętu kuchennego.


Strażacki Strongman

Klasyfikacja

I miejsce - OSP Długie

II miejsce - OSP Besko

III miejsce - OSP Posada Zarszyńska

IV miejsce - OSP Nowosielce

V miejsce - OSP Posada Jaćmierska
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Grupa C kobiet

I miejsce - OSP Nowosielce

II miejsce - OSP Pielnia

III miejsce - OSP Długie

IV miejsce - OSP Posada Zarszyńska

Grupa A

I miejsce - OSP Nowosielce

II miejsce - OSP Zarszyn

III miejsce - OSP Długie

IV miejsce - OSP Pielnia

V miejsce - OSP Posada Jaćmierska

VI miejsce - OSP Posada Zarszyńska

VII miejsce - OSP Jaćmierz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE