Reklama

Spartanki i trener Mirosław Kaźmierczak rozerwali wór z medalami na Mistrzostwach Europy

Opublikowano:
Autor:

Spartanki i trener Mirosław Kaźmierczak rozerwali wór z medalami na Mistrzostwach Europy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Podopieczne Mirosława Kaźmierczaka z UKS Spartanie Zahutyń przywiozły aż pięć medali z Zagrzebia, gdzie rywalizowały podczas Mistrzostw Europy European Championship 2018 federacji World Fitness Federation. Krążek zdobył również trener.

Sześć zawodniczek z UKS Spartanie wraz z trenerem Mirosławem Kaźmierczakiem miało ogromny zaszczyt znaleźć się w teamie Polski pod prezydenturą mistrzyni świata, Aleksandry Kobielak.

Mistrzostwa zostały podzielone na dwie kategorie, A i B. Kategoria A przeznaczona była dla zawodników odnoszących wysokie lokaty na zawodach rangi polskiej, europejskiej i światowej oraz prezentujących bardzo wysoki poziom umiejętności. W tej kategorii znalazło się cztery Spartanki i trener. O wygranej w niej decydują minimalne szczegóły. Sprostali temu gimnastycy klubu z Zahutynia, dostając się do strefy medalowej.

Najmłodsza, niespełna sześcioletnia Izabela Bednarz, mistrzyni świata z Serbii, zdobyła srebrny medal. Siedmioletnia Martyna Posadzka, mająca na swoim koncie tytuł mistrzyni świata, Europy i Polski, również wywalczyła srebro, chociaż startowała z kontuzją stopy. Po srebrny krążek sięgnęła 10-letnia Konstancja Iwańczyk, medalistka mistrzostw świata i Polski. Nie miała łatwego zadania. Wystąpiła w najliczniejszej kategorii, w dodatku z kontuzją łokcia. Amanda Gembalik zajęła piąte miejsce w kategorii do lat 14.

Mirosław Kaźmierczak, trener Spartan, „wzorem” swoich podopiecznych zajął drugie miejsce.

Pozostałe zawodniczki znalazły się w kategorii B, przeznaczonej dla początkujących. Kornelia Kantorek wywalczyła brąz do lat 14, a Victoria Kozieł sięgnęła po srebro do lat 15.

Tak więc w sumie po bardzo zaciętej i długotrwałej rywalizacji Spartanki i trener zdobyli sześć medali. Pięć krążków ma kolor srebrny, jeden brązowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE