Reklama

Podsumowanie rundy jesiennej drużyn młodzieżowych Activ Pro

Opublikowano:
Autor:

Podsumowanie rundy jesiennej drużyn młodzieżowych Activ Pro - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Za nami runda jesienna rozgrywek młodzieżowych sezonu 2017/2018. Akademię Aktiv Pro na terenie całego województwa reprezentowało łącznie 8 drużyn zarejestrowanych w rozgrywkach OZPN Krosno oraz OZPN Rzeszów, zrzeszonych w Oddziałach Rymanów, Wiśniowa oraz Zarszyn.

Drużyna Aktiv Pro Rymanów wystawiła do gry jedną drużynę Trampkarzy (rocznik 2003 i młodsi), dwie drużyny Młodzików (2005 i młodsi) oraz drużynę Orlików (2007 i młodsi). Cała runda jesienna to pasmo sukcesów. Większych bądź mniejszych, ale trzeba przyznać, że zawodnicy wiele razy swoją postawą zasłużyli na medal – oceniają trenerzy Akademii, postawę swoich podopiecznych.

 

Zespół Trampkarzy na półmetku rozgrywek zajął niezłą 3 lokatę, przegrywając tylko pojedyncze spotkania z zespołami, wyżej notowanymi w tabeli. Warto zaznaczyć, iż przegrane pojedynki, to mecze bardzo wyrównane, w których o wyniku bardzo często decydował drobny błąd lub szczęście sprzyjające przeciwnikowi.

 

 

Objawieniem rundy, a zarazem najskuteczniejszym strzelcem zespołu, okazał się Jan Rajchel, trenujący w naszej Akademii od początku jej powstania. Bardzo dobry sezon Jaśka, pokazuje, iż za jego sukcesem „stoi” systematyczny trening, bardzo wysoka frekwencja na zajęciach oraz zaangażowanie w to co robi – podsumował trener Wojciech Rygiel.

 

Ze swojego sezonu mogą być dumni nasi Młodzicy oraz ich rodzice, ponieważ największy sukces tej jesieni, to I miejsce po rundzie, pierwszej drużyny młodzików. Po porażce i remisie na początku rozgrywek, zespół ten odniósł później 7 zwycięstw z rzędu i został liderem tabeli,
o 2 punkty wyprzedzając Grabowiankę Grabówka.

 

Młodzicy Aktiv Pro Rymanów strzelili najwięcej goli i stracili najmniej, także zimę spędzą na zasłużonym miejscu fotelu lidera. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Paweł Ziemiański zdobywca aż 17 goli w 9 meczach. Warto dodać, że w trakcie sezonu miały miejsce arcyciekawe spotkania.

 

W bezpośrednim meczu pomiędzy liderem, a wiceliderem drużyna z Rymanowa zwyciężyła, aż  4-0, rozgrywając bardzo dobry mecz.  Rozegrane były również młodzieżowe derby Rymanowa. W tym meczu również górą, okazał się zespół Aktiv Pro, zwyciężając ze Startem Rymanów, aż 10-0, jednocześnie nie pozostawiając złudzeń rywalom kto rządzi w Rymanowie.

 

Po ostatnim meczu rundy, wygranym z Przełomem Besko 4-1, kapitan Adrian Brzana symbolicznie poczęstował całą drużynę szampanem Piccolo. Sukces cieszy, ale całą zimę będziemy ciężko trenować, by na wiosnę być jeszcze lepszym zespołem, ale przede wszystkim po to, aby rozwijać indywidualne umiejętności zawodników – podsumował trener Łukasz Porcek.

 

Drugi zespół młodzików składał się z zawodników młodszych (roczniki 2007 a nawet 2008) którzy „ogrywają się” ze starszymi przeciwnikami, ale także zawodników z rocznika 2005 i 2006, którzy swoją grą mają pomagać młodszym kolegom adaptować się w starszej grupie. Zespół ten po połowie rozgrywek zajmuje 6 lokatę, ale toczył bardzo zacięte boje i w dwóch meczach schodził z boiska jako zwycięzca, co jest dobrym prognostykiem na kolejny sezon, gdzie zawodnicy będą rozgrywać spotkania już w swojej kategorii wiekowej.

 

Skoro potrafimy, jak równy z równym rywalizować ze starszymi kolegami,  to w swojej kategorii wiekowej, w kolejnym sezonie, powinniśmy cieszyć się z kolejnych sukcesów naszych podopiecznych – podsumowuje trener Tomasz Kasperkowicz.

 

Najmłodsza nasza drużyna, została zgłoszona w tym roku w Kategorii Orlików, a spotkania były rozgrywane w formie turniejowej. Do rozgrywek przystąpiły 4 zespoły. Każda drużyna miała zorganizować jeden turniej na który zjeżdżały się wszystkie zespoły i grały systemem każdy z każdym, równolegle na dwóch połowach boiska. W turniejach brały udział drużyny Aktiv Pro Rymanów, Przełom Besko, Aktiv Pro Zarszyn oraz Aktiv Pro Markowce.

 

W rozgrywkach drużyn Orlików, nie skupiano się na tabelach ani punktach. Dzieci miały bawić się piłką nożną i jak najwięcej przebywać na boisku. W meczach brały udział dzieci urodzone nawet w roczniku 2009 czy 2010 i była to dla nich pierwsza okazja do gry w formie ligowej. Drużyna z Rymanowa miała największe doświadczenie w grach zarówno turniejowych, jak i  ligowych, ponieważ wielu zawodników z tej drużyny, rozgrywało już wcześniej swoje mecze w drużynach młodzików, czy nawet trampkarzy. Zespół Orlików wygrał wszystkie swoje spotkania meczowe.

 

Warto zaznaczyć, iż rocznik 2007 brał udział już w kilku międzynarodowych turniejach, co procentuje w rozgrywkach ligowych. Oddziały Aktiv Pro z Zarszyna i Markowiec ogrywały się w turniejach i cieszymy się że mogły wziąć udział w grze pod naszym szyldem. Pokazuje to, że jeśli obydwu stronom zależy na rozwoju dzieci to można dokonać wszystkiego i nie ma żadnych barier. Liczy się przede wszystkim dobro i rozwój dziecka – podsumowuje Katarzyna Rysz – Jęczkowska, Prezes Stowarzyszenia Aktiv Pro.

 

Pod naszym szyldem grała również drużyna młodzików Aktiv Pro Sanbud Długie, która debiutowała w rozgrywkach ligowych młodzików i poradziła sobie równie nieźle co drugi zespół z Rymanowa także wygrywając 2 mecze. Oddział w Zarszynie funkcjonuje od ponad roku, ale zawodnicy bardzo dobrze radzą sobie w spotkaniach meczowych czy też rozgrywkach ligowych.

 

Warto również zaznaczyć, że nasza Akademia, od 4 lat  działa także na terenie Gminy Wiśniowa, gdzie w systematycznych treningach udział bierze blisko 100 dzieci, trenujących na co dzień w Wiśniowej oraz Markuszowej. Oddział Wiśniowa, również w tym sezonie debiutował w  rozgrywkach ligowych OZPN Rzeszów, zgłaszając do rozgrywek zespół Młodzików oraz Orlików.

 

Nasze dzieciaki pokazały się z bardzo dobrej strony, można śmiało uznać debiut za udany.
W kolejnych spotkaniach meczowych, obserwowaliśmy postęp naszych zawodników, a przede wszystkim coraz większą pewność siebie. Cieszy przede wszystkim fakt, iż nawet przegrane mecze, to porażka jednej lub dwóch bramek, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość – podsumował Hubert Lipka Trener Koordynator Akademii Aktiv Pro.

 

Nasza Akademia nastawiona jest przede wszystkim na systematyczny rozwój wszystkich dzieci, które chcą grać w piłkę. Nie selekcjonujemy, i szansę na rozwój dajemy każdemu dziecku, bez względu na posiadane umiejętności, czy predyspozycje piłkarskie. Przede wszystkim, dbamy
o ich rozwój. Przez uczestnictwo w naszych zajęciach każdy zawodnik i zawodniczka ma szanse rywalizować z lokalnymi drużynami na poziomie ligowym, ale także brać udział w dużych turniejach również międzynarodowych i rywalizować z takimi drużynami jak Karpaty Lwów, Wisła Kraków czy Cracovia Kraków.

 

Mamy na swoim koncie indywidualne osiągnięcia. Daniela Leśniak zawodniczka z rocznika 2005 z Rymanowa oraz Kamila Mikuszewska rocznik 2006 z Wiśniowej są regularnie powoływane do Reprezentacji Województwa Podkarpackiego i przynajmniej jedna z nich rozgrywa tam pełne spotkanie meczowe.  Warto również dodać, iż Daniela w roku ubiegłym była powołana na zgrupowanie obozowe Akademii Młodych Orłów, gdzie trenowała z najlepszymi zawodniczkami z całej Polski. Adrian Brzana, Mikołaj Ostrowski, Szymon Barć, Paweł Ziemiański oraz Wiktor Krukar brali udział w konsultacjach Reprezentacji OZPN Krosno.

 

Poza meczami ligowymi uczestniczymy w prestiżowych międzynarodowych turniejach, które raz do roku także sami organizujemy, co jednocześnie wpływa na promocję naszego regionu. (Międzynarodowe Festiwale Piłkarskie, które odbywały się w Hali Sportowej w Sieniawie, czy też na obiektach KS Florian Rymanów Zdrój) W najbliższych dniach, rozpoczynamy udział w prestiżowych rozgrywkach Profbudligi rozgrywanej na Hali Krosno. Będą tam brały udział 4 nasze drużyny, z Oddziału w Rymanowie, wsparci także zawodnikami oraz zawodniczką z Oddziału Wiśniowa.

 

W tym miejscu w imieniu Zarządu Stowarzyszenia oraz Trenerów chciałabym podziękować wszystkim organizacjom oraz przedsiębiorstwom, które wspierają nasze działania, zarówno na terenie Oddziału Rymanów, jak również Oddziałów w Wiśniowej czy Zarszynie.  Szczególnie dziękujemy Włodarzom Gmin; Burmistrzowi Gminy Rymanów Wojciechowi Farbańcowi, Wójtowi Gminy Wiśniowa Marcinowi Kut oraz Wójtowi Gminy Zarszyn Andrzejowi Betlejowi, jak również Zarządom Klubów KS Florian Rymanów Zdrój, LUKS Beskid Posada Górna, Iskra Wróblik, Wisłok Wiśniowa oraz San – Bud Długie,  jak również Dyrekcji ZSP Rymanów i SP Zarszyn czy też Dyrekcji GOK w Rymanowie za pomoc przy organizacji rozgrywek meczowych oraz udostępnianie obiektów sportowych, na których dzieci mogą uczestniczyć w systematycznych treningach i rozgrywkach meczowych.  – Katarzyna Rysz – Jęczkowska Prezes Zarządu Stowarzyszenia.

 

Runda jesienna to pasmo sukcesów; drużynowych i indywidualnych w Akademii Aktiv Pro. Działamy na terenie gmin: Rymanów, Zarszyn oraz Wiśniowa. Korzystając z okazji chcemy zaprosić wszystkie chętne dzieci, by rozwijały swoje umiejętności ruchowe, piłkarskie oraz grały w turniejach i meczach ligowych w naszej Akademii. Nabór w Akademii jest ciągły, a zapisów dzieci można dokonywać  już od rocznika 2004 do rocznika 2014, od trampkarzy do Drużyny Smoka.

 

Dołącz do nas razem będziemy mocniejsi. www.aktivpro.eu tel: 530 915 820

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE