Pierwszy sparing Marma Ciarko STS Sanok wygrany!

Autor: | Zdjęcie: hokej.net/Maciej Zubek

Pierwszy sparing Marma Ciarko STS Sanok wygrany! - Zdjęcie główne

foto hokej.net/Maciej Zubek

Udostępnij na:
Facebook

Sport Dzisiaj (12 sierpnia) drużyna z Sanoka w meczu towarzyskim przed zbliżającym się sezonem pokonała na wyjeździe Tauron Podhale Nowy Targ 5:3. Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnich minutach.

Jak podaje portal hokej.net, ekipa z Sanoka na prowadzenie wyszła już w 5. minucie, po skutecznej dobitce Bogusława Rąpały. Gospodarze wyrównali na dwie minuty przed przerwą, gdy René Svitana zaskoczył Filipa Świderskiego.

W drugiej odsłonie zobaczyliśmy aż cztery gole i na trzecią tercję zawodnicy wychodzili na lód przy stanie 3:3. Gole zdobywali Łukasz Kamiński i ponownie Svitana, a dla gości Szymon Dobosz i Timi Lahtinen.

Mecz rozstrzygnął się w 56. minucie, gdy gumę w bramce Podhala umieścił niepilnowany Sebastian Harila. Kropkę nad "i" -  strzałem do pustej bramki - postawił Ville Heikkinen.

Rewanżowe spotkanie obu ekip zaplanowane jest na 18 sierpnia o godzinie 18:00 w sanockiej Arenie.

- Przeciwnik nie był zbyt dobry, a hokej w Polsce jest trochę inny niż w Finlandii czy Szwecji. Przyzwyczajenie się do tego rodzaju hokeja zajmie kilka tygodni. Ale wiem, że to będzie naprawdę zabawne i trudne. Na pewno nie graliśmy tak dobrze, jak to możliwe.

- mówił po meczu Niko Ahoniemi, napastnik Marmy Ciarko STS Sanok.

-  Nie wiem co dzisiaj zrobiłem, dałem kilka okropnych podań i popełniłem kilka głupich błędów.  Ale to był pierwszy mecz. Na pewno nie możemy sobie pozwolić na stratę trzech goli przeciwko takim drużynom jak ta.

- dodał fiński skrzydłowy.

Tauron Podhale Nowy Targ – Marma Ciarko STS Sanok 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

3:5 Heikkinen (59:22, do pustej bramki)

Rzuty karne: 2:0 Neupauer (-), Tamminen (-), Paulaharju (+), Heikkinen (-), Tomasik (-), Harila (-) Worwa (-), Valtola (-), B. Wsół (+), Filipek (-).

Podhale (2): Klimowski (Polak n/g) – Mrugała, Tomasik; Paulaharju, Neupauer, Huhdanpää – Jelinek, Zorco, Hvila, Svitana, Przygodzki – P. Wsół, Moksunen; Wielkiewicz, Worwa, T. Kapica – Vorlab; J. Malasiński, Kamiński, Słowakiewicz oraz B. Wsół.

Trener: Juraj Faith

STS: Świderski (Salama n/g) - Biłas, Łysenko; Filipek, Lahtinen (2), Ahoniemi - Karlsson, Valtola; Heikkinen, Tamminen, Dobosz - Florczak (6), Höglund (4); Mocarski, Mäkelä, Harila - Rąpała, Wróbel; Sienkiewicz, Dulęba, Miccoli

Trener: Miika Elomo