Reklama

„Otylia Swim Tour” na sanockim basenie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak odwiedziła Sanok, by zrealizować projekt swojej Fundacji przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pn. „Otylia Swim Tour”. Na sanockim basenie odbyły się jednodniowe warsztaty dla dzieci, młodzieży ich rodziców, trenerów i opiekunów z zakresu pływania, a także motywacji, dietetyki czy radzenia sobie ze stresem. Tym razem wzięło w nich udział 120 dzieci.

Jest to ważny i potrzebny projekt, zważywszy na okres izolacji spowodowany pandemią, który dotknął przede wszystkim młodzież. Ma on na celu nie tylko wytrenowanie poszczególnych elementów pływania, czy ćwiczenia ogólnorozwojowe, ale też, sprawienie, by aktywność fizyczna stała się źródłem dobrego samopoczucia i weszła w nawyk młodym ludziom.

Druga już edycja „Otylia Swim Tour” realizowana w Sanoku odbyła się w nowoczesnym kompleksie Centrum Rehabilitacji i Sportu. Młodzi adepci pływania w świetnych warunkach odbyli treningi pływania w różnych stylach, wsłuchując się w instrukcje wykwalifikowanych trenerów pływania. W otwarciu tego wydarzenia udział wzięli prezes fundacji Otylia Jędrzejczak wraz z burmistrzem miasta Sanoka Tomaszem Matuszewskim, zastępcą burmistrza ds. społecznych, sekretarzem i dyrektorem MOSiR-u.

 

Cieszę się, że Otylia Jędrzejczak po raz kolejny realizuje swój autorski program właśnie w Sanoku. Mamy nowoczesną infrastrukturę sportową, która służy mieszkańcom, młodzieży i klubom sportowym. Zależy nam bardzo na aktywności fizycznej, gdyż przekłada się to na zdrowie, na samopoczucie i wpływa na ogólny rozwój młodego człowieka. To dobrze, że jest zainteresowanie wśród młodzieży tego typu aktywnością. Dużą świadomością wykazują się także rodzice, którzy czerpią z wiedzy i doświadczenia specjalistów, jak dietetycy, psychologowie, a także mistrzowie olimpijscy. To dzień pełen sportowych wrażeń.

– przywitał wszystkich burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski.

Zajęcia odbywały się dwutorowo, na basenie i w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. Otylia Jędrzejczak promowała bezpieczeństwo nad wodą w ramach realizowanego przez jej fundację projektu „Zero Jest OK – bezpiecznie nad wodą”. Mówiła o prewencji, o bezpiecznym wejściu do wody i odpowiedzialnym zachowaniu się w niej, o bezpiecznym wypoczynku nad wodą z dzieckiem, przygotowaniu i spożywaniu odpowiednich do tego typu aktywności posiłkach. Dzieci i ich rodzice dowiedzieli się również, ile spędzać czasu na słońcu i jak zażywać kąpieli wodnej, by było to bezpieczne dla organizmu. Z praktycznego punktu widzenia temat został przedstawiony na torze przeszkód. Celem realizowanych działań jest ograniczenie liczby utonięć do 0.

Rodzice uczestników przysłuchiwali się również radom psychologa, padały pytania o to, jak pomóc dziecku w tym trudnym dla niego czasie, ale zgłaszali też swoje problemy, gdyż okres izolacji i zwiększona ilość obowiązków spadła na dzieci ich rodziców i najbliższych, do tego potęgujący strach o zdrowie, pracę, przyszłość odbiły się na życiu rodzinnym i społecznym. Zajęcia Otylia Swim Tour współfinansowane są przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu  przy wsparciu miasta Sanoka.

Na zakończenie warsztatów uczestnicy Otylia Swim Tour otrzymali pakiety startowe Fundacji Otylii Jędrzejczak i jej partnerów.

/UM Sanok/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy