Reklama

Polisy z uwzględnieniem potrzeb wieku ubezpieczonego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Polisy z uwzględnieniem potrzeb wieku ubezpieczonego - Zdjęcie główne

foto Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Rynek ubezpieczeń stale dostosowuje swoje oferty do potrzeb społeczeństwa. Dotyczy to także polis dostępnych i korzystnych dla różnych grup wiekowych. Tak więc, ubezpieczenie różnego rodzaju można zakupić dla noworodka, dziecka, dorosłego, czy seniora. Warto o tym wiedzieć, by uzyskać odpowiednią ochronę i czuć bezpieczeństwo finansowe w razie losowych zdarzeń w życiu.

Czym jest polisa na życie?

Jest to głównie ochrona życia ubezpieczonego i zabezpieczenie finansowe dla jego najbliższych na wypadek zgonu ubezpieczonego. W takim przypadku firma ubezpieczeniowa wypłaca odłożony kapitał upoważnionym do tego członkom rodziny. Ponadto, ubezpieczony może uzyskać wsparcie finansowe w przypadku nagłego zachorowania, niezdolności do pracy, wypadku, hospitalizacji, czy rehabilitacji. Zakupując odpowiednie rozszerzenie do umowy, można zabezpieczyć swoje finanse w formie inwestycyjnej, gdzie wraz z końcem umowy wypłacona zostanie cała odłożona suma. Umowa zawierana jest na rok z możliwością jej przedłużenia, aż do 25 lat, a składki najczęściej opłacane co miesiąc.


Fot. Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license


Polisy dla małego i dużego

Rozważając zakup ubezpieczenia bierzemy pod uwagę różne oferty i kierujemy się bardzo osobistymi kryteriami. Wybierając ubezpieczenie, na które pozwoli nam sytuacja finansowa, kierujemy się kilkoma czynnikami. Należą do nich np. styl życia, historia chorób, chęć założenia rodziny, hobby, zawód. Na każdym etapie życia wymagamy i potrzebujemy całkowicie innego zakresu ochrony. Chcąc ubezpieczyć niemowlaka warto zdecydować się na polisę na życie, a także jeżeli nasza sytuacja materialna pozwoli, także na polisę posagową, oferującą dodatkową ochronę finansową. Natomiast, gdy dziecko skończy rok, warto zakupić dodatkowo ubezpieczenie NNW, gdyż żywiołowość malucha czasami może przysporzyć problemy zdrowotne. Ubezpieczenie dziecka można rozważyć pobierając informacje ze strony https://www.nnwdziecka.pl/. Okres osiągnięcia pełnoletniości, studiów i wkraczanie w dorosłe życie, wiąże się też często z pierwszym ubezpieczeniem kredytu hipotecznego, czy ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Zakładając własną rodzinę warto zakupić ubezpieczenie na życie z rozszerzeniem ochrony na najbliższych. Osiągając wiek dojrzały, najlepiej z kolei skupić się na ofertach inwestycyjnych ubezpieczycieli, co pomoże odłożyć finanse na emeryturę, nieruchomość lub podróże. Natomiast ubezpieczenie idealne dla seniora to polisa dożywotnia, która zagwarantuje mu ochronę zdrowia, aż do śmierci.

Niezależnie od tego, w jakim wieku jesteśmy, potrzeba ochrony i bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb w życiu każdego człowieka. Tak więc, ochrona zdrowia i bezpieczeństwo finansowe, za które odpowiada polisa ubezpieczeniowa, powinna być produktem, w  który warto się zaopatrzyć. Zagwarantuje to pomoc i wsparcie, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku i zapewni komfort finansowy nie tylko ubezpieczonemu, ale i jego najbliższym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE