„Niedźwiadki” po raz drugi pokonały Unię i już są w półfinale!

Autor: | Zdjęcie: Tomasz Sowa

„Niedźwiadki” po raz drugi pokonały Unię i już są w półfinale! - Zdjęcie główne

foto Tomasz Sowa

Sport Obiecali, że w sobotę wrócą do domu, co wiązało się z pokonaniem Unii w Oświęcimiu i dotrzymali słowa. W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off I ligi sanoczanie pokonali gospodarzy na jej lodowisku 6-4. Ponieważ w pierwszym mecz w Sanoku „Niedźwiadki” wygrały z Unią (6-1), zapewnili sobie awans do półfinałów, wkraczając w strefę medalową.

UKH UNIA OŚWIĘCIM – UKS „NIEDŹWIADKI MOSiR SANOK 4-6 (2-3, 1-0, 1-3)

0-1 Filip Sienkiewicz (3.14)

0-2 Konrad Filipek-Sebastian Burczyk (9.33)

1-2 Jahor Pankrat (11.33, 4/5)

1-3 Karol Biłas-Louis Miccoli (12.16)

2-3 Jahor Pankrat (16.45)

3-3 Wasilij Jerasow-Bohdan Procenko (29.51)

4-3 Wasilij Jerasow-Igor Niekołajewicz- Jahor Pankrat (42.14)

4-4 Damian Ginda-Konrad Filipek-Karol Biłas (43.52, 5/4)

4-5 Karol Biłas-Konrad Filipek-Filip Sienkiewicz (45.58)

4-6 Filip Sienkiewicz-Louis Miccoli-Konrad Filipek (48.44)

UKS „NIEDŹWIADKI” MOSiR Sanok: Świderski – Florczak, Biłas; Dulęba, Mocarski, Filipek – Wróbel, Starościak; Sienkiewicz, Miccoli, Ginda – Rocki, Niemczyk; Radwński, Mazur, Dobosz – Koczera, Sawicki; Burczyk, Karnas, Stabryła.

To był kolejny dobry występ „Niedźwiadków”. Już w 10 minucie meczu prowadzili 2-0 i chyba poczuli się zbyt pewni swego. W końcówce drugiej tercji gospodarze zdobyli kontaktowego gola (2-3) i uwierzyli, że jeszcze nie wszystko stracone. Udokumentowali to w 30 minucie strzelając wyrównującą bramkę (3-3). Na początku trzeciej odsłony oświęcimianie objęli prowadzenie (4-3), wykorzystując grę w przewadze. Gol nie podłamał sanoczan. Już 1,5 minuty później doprowadzili do wyrównania, a dwie minuty później objęli prowadzenie (5-4).

Swą przewagę nad rywalem udokumentowali w 49 minucie, strzelając szóstą bramkę. Duże brawa dla „Niedźwiadków”. Przypomnijmy, że do rozgrywek play-off startowali z niełatwej 6 pozycji, mając za przeciwnika trzecią drużynę tabeli – Unię. Pokonali ją w dwóch meczach, w dobrym stylu, meldując się w półfinale. Dziękujemy! Dzięki Wam przedłużyliście sezon hokejowy w Sanoku, dając kibicom sporo radości. Oby tak dalej!