„Niedźwiadki” już mają „srebro”, a powalczą o „złoto”!

Autor: | Zdjęcie: FB Niedźwiadki Sanok

„Niedźwiadki” już mają „srebro”, a powalczą o „złoto”! - Zdjęcie główne

foto FB Niedźwiadki Sanok

Sport Z „Niedźwiadkami” nie warto zadzierać. Przekonali się o tym hokeiści SMS PZHL Katowice, nieopatrznie wygrywając w Sanoku (5-3). W rewanżu, rozegranym w sobotę, „Niedźwiadki” odrobiły stratę, pokonując gospodarzy 4-2, a dziś zmiotły przeciwnika z lodu, pokonując go 8-3! Początek niedzielnego spotkania przypominał tajfun wiejący ze strony Sanoka.

W 2 minucie sanoczanie prowadzili już 2-0, po pierwszej tercji było to już 4-0, a w 35 minucie aż 6-0. W ostatniej odsłonie pozwolili już gospodarzom zaistnieć na tafli, dając im powąchać krążek, a nawet pozwalając zdobyć trzy bramki. Cała sanocka drużyna prowadzona przez Krzysztofa Ząbkiewicza zasłużyła na wielkie słowa uznania, ale nie sposób wyróżnić dwóch jej bohaterów. Jednym z nich był napastnik Konrad Filipek, zdobywca czterech bramek, drugim obrońca Karol Biłas, który strzelił jednego gola, czterokrotnie asystując przy bramkach zdobywanych przez kolegów. W sobotę Konrad Filipek strzelił 3 bramki (w tym jedną z rzutu karnego), Karol Biłas zdoby jedną, zaliczając też jedną asystę. Dwa zwycięstwa „Niedźwiadków” dały im awans do finału, zapewniając już w tej chwili srebrny medal i tytuł wicemistrza MHL. O „złoto” powalczą z Polonią Bytom, która w półfinale uporała się z KS Katowice-Naprzód Janów, wygrywając z nim dwumecz 4-1 i 3-2. Pierwszy pojedynek finałowy odbędzie się w Sanoku w środę, rewanż w Bytomiu w sobotę. Oj, będzie się działo!

SMS PZHL KATOWICE – UKS „NIEDŹWIADKI” MOSiR SANOK 2-4 (0-1, 1-0, 1-3)

0-1 Karol Biłas-Damian Ginda-Louis Miccoli (2.23, 5/4)

1-1 Kasper Łukawski-Jonasz Hofman-Patryk Hanzel (25.10)

1-2 Konrad Filipek-Karol Biłas (43.04)

1-3 Konrad Filipek (45.38, rzut karny)

2-3 Kacper Łukawski-Bartłomiej Stolarski-Rafał Drabik (57.47, 5/3)

2-4 Konrad Filipek-Louis Miccoli (59.59, do pustej).

SMS PZHL KATOWICE – UKS „NIEDŹWIADKI” MOSiR SANOK 3-8 (0-4, 1-2, 2-2)

0-1 Konrad Filipek-Krystian Mocarski-Bartosz Florczak (0.46)

0-2 Jakub Mazur II-Szymon Dobosz-Karol Biłas (1.53)