Reklama

Medal na wyciągnięcie ręki - Mistrzostwa Polski Biłgoraj w podnoszeniu ciężarów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Od czwartku do niedzieli na pomoście w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów.

Na zawodach tej rangi po wielu latach pojawili się zawodnicy reprezentujący Sanok. Miejskie Stowarzyszenie Sportowe Gryf reprezentowali w MP do lat 23 w kat. do 67 kg Miłosz Łuczka i w kategorii 89 kg. Hubert Przybylski. W zawodach seniorskich wystartowali Seweryn Przybylski w kat. do 73 kg.  i  Patryk Sawulski w kat. do 89 kg.

Pierwszy na pomoście w Biłgoraju w kat. 67 kg. w sobotnie południe pojawił się Miłosz Łuczka, student Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, zaliczył 5 udanych podejść, dwa w rwaniu na 65 kg. I 70 kg., 75 kg. okazało się za ciężkie. Podrzut poszedł Miłoszowi zgodnie z planem – 80 kg., 85 kg. i 90 kg. dało mu w dwuboju 160 kg. i 7 miejsce wśród młodzieżowców.

Drugim który walczył był Seweryn Przybylski. Wicemistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z Ciechanowa z września 2020r. na mistrzostwach miał plan zaprezentować się jak najlepiej w nowej kategorii wagowej  i zbierać doświadczenie na dużych imprezach sportowych. Rwanie rozpoczął bardzo zachowawczo od 100 kg. potem zaliczył 105 kg., na 110 kg. zgubiła go pewność siebie. W podrzucie Seweryn ustanowił swój rekord życiowy. W pierwszym podejściu podrzucił 125 kg., w drugim 130 kg.. W górze miał też 135 kg. lecz sztanga okazała się jeszcze za ciężka. Wynik uzyskany w dwuboju pozwolił mu zająć 9 miejsce w silnej stawce. W tej samej kategorii wagowej w barwach Lechii Sędziszów startował drugi sanoczanin, Paweł Dorotniak. Weteran pomostów zajął 7 miejsce zaliczając 110 kg. w rwaniu, 130 kg. w podrzucie oraz 240 kg. w dwuboju.

Kolejnym startującym był Hubert Przybylski w kat. 89 kg. w grupie C. Osiągnął 100 kg. w rwaniu i 115 kg. w podrzucie. Pokonał trzech zawodników i uplasował się na 15 miejscu. Hubert walczył o punkty w klasyfikacji młodzieżowej. 

Ostatnim startującym z którym wiązaliśmy teoretyczne szanse na medal był Patryk Sawulski. Mistrz Polski do lat 20 z Gdańska tym razem startował w kat. 89 kg. z Bartkiem Adamusem, mistrzem świata do lat 20 z 2017 roku z Bangkoku, Krzysztofem Zwaryczem, wicemistrzem świata seniorów z Anaheim 2017 roku i medalistą juniorskich Mistrzostw Europy i uczestnikiem Mistrzostw Świata Mateuszem Skulimowskim. Patryk Sawulski realizował założenie, w pierwszym podejściu rwania zaliczył 140 kg., w drugim 145 kg. rywalizując o brązowy medal z Mateuszem Skulimowskim. W trzecim podejściu Mateusz zaliczył 146 kg. co spowodowało że Patryk musiał atakować ciężar 147 kg. Niestety sztanga poderwana przez zawodnika przeleciała za głowę i nie zdołał jej zablokować. 

Piotr Wojnarowski: "Nieudane podejście postawiło nas w trudnej sytuacji taktycznej do podrzutu gdzie musieliśmy „gonić” wynik  przeciwnika (Mateusza Skulimowskiego). Obydwaj zawodnicy w pierwszym podejściu zaliczyli solidarnie po 170 kg.  Mateusz zaliczył 175 kg co spowodowało że Patryk by wygrać musiał podjąć się zaliczenia ciężaru 177 kg.,  zarzucona na barki sztanga przyćmiła zawodnika i nie wybił góry, zmęczenie bojem spowodowało walkę „o czas”. Podnieśliśmy ciężar o kilogram na 178 kg., podejście swoje jako pierwszy wykonał Skulimowski i zaliczył 178 kg., Patryk by wygrać musiał zaatakować 180 kg., wynik dawał nam medal w podrzucie i w dwuboju. Patryk pięknie zarzucił i wstał ze sztangą ważącą 180 kg., niestety krótkie wybicie spowodowało że nie utrzymał góry i nie zaliczył boju na 180 kg.. Zajął najgorsze dla sportowca 4 miejsce ustępując Bartoszowi Adamusowi, Krzysztofowi Zwaryczowi i Mateuszowi Skulimowskiemu. Wspaniała walka, dużo atrakcji i mały niedosyt że z Mistrzostw Polski wracamy bez medalu, ale za to z wielkim bagażem doświadczenia. Dziękuję zawodnikom za wysiłek i pracę włożoną w tym sezonie. Przed nami jeszcze kilka startów w tym roku."

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy