Honorowy gol i kolejna porażka drużyny Marma Ciarko STS Sanok [ZDJĘCIA]

Autor: | Zdjęcie: WP

Honorowy gol i kolejna porażka drużyny Marma Ciarko STS Sanok [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
47
zdjęć

Sanoczanie znowu z jedną zdobytą bramką i kolejną porażką! | foto WP

Sport Wynikiem 1:4 zakończyło się starcie hokeistów Marmy Ciarko STS Sanok z PZU Podhalem Nowy Targ w ramach 23. kolejki TAURON Hokej Ligi. Sanoczanie prezentują fatalną skuteczność w tym sezonie, zdobywając zaledwie jeden gol w kolejnym pojedynku.

Już po pierwszej tercji Podhale objęło dwubramkową przewagę. W 8. minucie Filip Wielkiewicz wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy, skierowując krążek do bramki, a w 18. minucie Tomasz Szczerba samodzielnie stworzył sobie sytuację strzelecką, skutecznie trafiając do siatki.

W drugiej tercji hokeiści Sanoka zaczęli odważniej atakować, co zaowocowało trafieniem kontaktowym autorstwa Marcusa Kallionkieli. Mimo kilku groźnych sytuacji Podhala, bramkarz Sanoka, Dominik Salama, świetnie się bronił, a także Paweł Bizub broniący barw Podhala utrudniał rywalom zdobywanie kolejnych goli.

W trzeciej tercji długo nie zapowiadało się na kolejne trafienie, jednak w 58. minucie nowotarżanie skorzystali z przewagi liczebnej, a bramkę nr 3 zdobył Bartłomiej Neupauer. Na 20 sekund przed końcem Filip Wielkiewicz przypieczętował zwycięstwo Podhala strzałem do pustej bramki.

Ostateczny rezultat to Marma Ciarko STS Sanok 1:4 PZU Podhale Nowy Targ (0:2, 1:0, 0:2). Bramki dla Podhala zdobyli Filip Wielkiewicz, Tomasz Szczerba, Marcus Kallionkieli i Bartłomiej Neupauer. Strzały wyniosły 20-9 na korzyść Podhala, a liczba minut karanych była równa (10-10). Mecz zgromadził 700 widzów.

Składy zespołów: STS Sanok: D. Salama - C. MacEachern, J. Burzík, L. Huhdanpää, S. Tamminen, M. Viitanen - A. Binner, C. Lindberg, M. Kallionkieli, J. Ceder, K. Bukowski - D. Musioł, K. Biłas, K. Filipek, M. Strzyżowski, S. Dobosz - B. Florczak, D. Ginda, M. Karnas, O. Rybnikár, M. Dulęba. Trener: Elmo Aittola

Podhale: P. Bizub - F. Pangiełow-Jułdaszew, D. Tomasik, J. Worwa, P. Wronka, B. Neupauer - A. Słowakiewicz, M. Horzelski.

Mecz sędziowali: Mateusz Krzywda, Patryk Pyrskała, Eryk Sztwiertnia, Wojciech Czech.