Dzisiaj rozpoczyna się hokejowy weekend w Sanoku

Sport Dziś (piątek) i w niedzielę kibiców hokeja w Sanoku czekają dwa ciekawe pojedynki z mocnymi rywalami. Gościć będą bowiem zespoły, z których każdy zamierza walczyć o tytuł mistrza Polski, choć aktualnie zajmują w tabeli 4 i 5 miejsce. Są to: JKH Jastrzębie i GKS Tychy. Obydwa grają z meczu na mecz coraz lepiej. W kończącej się dziś trzeciej rundzie rozgrywek GKS Tychy został liderem, zaś JKH wywalczył w niej 2 miejsce.

Dla sanoczan końcówka III rundy okazała się pechowa. Nie dość, że czekały ich trudne wyjazdowe mecze w Katowicach i Oświęcimiu, to po powrocie z Nowego Targu, drużynę zaatakowała grypa, mocno przetrzebiając skład. A mimo osłabień, z GKS-em stoczyła ona bardzo zacięty i wyrównany pojedynek, ulegając faworytom 3-1. O wielkiej waleczności sanoczan z uznaniem mówiono podczas meczu w Oświęcimiu, w którym przeciwko liderowi wystąpił rywal bez połowy zawodników z pierwszego składu. Wynik 4-0 dla Unii można uznać za wielką niespodziankę.

Dziś na przedpołudniowym rozjeździe pojawił się niemal pełny skład Marmy Ciarko STS, dając tym samym nadzieję, że w meczu przeciwko JKH Jastrzębie drużyna wystąpi już w komplecie. Pod znakiem zapytania stoi jedynie udział Ville Heikkinena, a decyzja o tym nastąpi na godzinę przed spotkaniem.

W pierwszej rundzie w Sanoku JKH pokonał nasz zespół 2-1, w rewanżu natomiast doszło do dużej niespodzianki. Otóż w Jastrzębiu, po bezbramkowym wyniku w normalnym czasie gry i dogrywce, sanoczanie pokonali gospodarzy w rzutach karnych, wygrywając tym samym spotkanie 1-0. Jak będzie dzisiaj? Która z drużyn przechyli szalę na swoją stronę, przekonamy się już za kilka godzin. Odnotujmy jeszcze, iż w ostatniej kolejce drużyna trenera Roberta Kalabera rozbiła u siebie TKH Toruń 8-1, a prym wiedli w tym spotkaniu dwaj czołowi napastnicy drużyny z Jastrzębia: Mark Kaleinikovas i Josef Mikyska.

W niedzielę o godz. 19 (po meczu Polska-Francja) kibiców sportowych czeka szybka przeprawa do Areny, gdzie hokeiści Marmy Ciarko STS Sanok rozpoczną IV rundę rozgrywek, a ich przeciwnikiem będzie zespół GKS-u Tychy. Konfrontację z Tychami sanoczanie rozpoczęli od wyjazdowego zwycięstwa 5-4, po czym w II rundzie przegrali z GKS-em w Sanoku 5-1. To był bardzo dramatyczny pojedynek, w którym po dwóch tercjach na tablicy widniał wynik 1-1. W trzeciej tercji tyszanie rozstrzelali się na dobre, strzelając gospodarzom aż 4 bramki i nie tracąc żadnej. W trzeciej rundzie w Tychach GKS pokonał STS 4-1.

Zapraszamy Państwa na pierwszy grudniowy hokejowy weekend do Areny. Dziś (piątek) o godz.18 sanoczanie zmierzą się z JKH Jastrzębie, a w niedzielę, wyjątkowo o 19 podejmować będą GKS Tychy. Obydwaj rywale z topowej części tabeli, zapowiadają się ciekawe pojedynki. Oby udane i szczęśliwe dla sanockich hokeistów.