reklama

Dużo medali i rekord Polski! Świetny weekend lekkoatletów "Komunalnych" Sanok

Opublikowano:
Autor:

Dużo medali i rekord Polski! Świetny weekend lekkoatletów "Komunalnych" Sanok - Zdjęcie główne
Autor: Komunalni Sanok/facebook | Opis: Za Sanoczanami kolejny zmakomity weekend.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
SportTo był jeden z bardziej intensywnych i udanych weekendów lekkoatletów z Sanoka. Reprezentanci klubu KS Komunalni Sanok zdominowali stadiony w Sanoku oraz Stalowej Woli, masowo zdobywając złote medale i poprawiając rekordy życiowe. Wyjątkowym wydarzeniem był także nowy Rekord Polski U18 ustanowiony na sanockim torze.
reklama

Sanok: Złota Malwina z minimum na Mistrzostwa Europy!

Podczas rozgrywanych na własnym stadionie 5. Otwartych Mistrzostw Sanoka oraz 3. Mityngu Kwalifikacyjnego POZLA, starsi zawodnicy "Komunalnych" zaprezentowali genialną formę. Absolutną gwiazdą zawodów została Malwina Guzik. W biegu na 100 metrów nie dała szans rywalkom, zdobywając złoty medal z czasem 12.05 s. Wynik ten jest nie tylko jej nowym rekordem życiowym, ale przede wszystkim wypełnieniem minimum na 5. Mistrzostwa Europy U18, które odbędą się we włoskim Rieti! Złote medale dla Sanoka wywalczyli również:

  • Oliwer Bobak – w skoku w dal mężczyzn (6.32 m)
  • Urszula Sobolak – w trójskoku kobiet (10.72 m)
  • Maja Wojtanowska – w skoku wzwyż kobiet (1.48 m)
  • Łucja Mrugała – w biegu na 100 m przez płotki U20 (14.13 s)
reklama

 

Na podium stanęli także: Magdalena Oleniacz (srebro w wieloskoku U16), Antoni Pasionek (srebro na 800 m), Kamila Wolan (brąz w trójskoku) oraz sztafeta mieszana 4x100 m (Bury, Andrzejewska, Pasionek, Guzik), która wywalczyła srebro.

Sanockie korzenie Rekordzisty Polski

Kibice zgromadzeni w Sanoku byli świadkami historycznego momentu. Eryk Trojnar (UKS Tempo 5 Przemyśl) w eliminacjach biegu na 110 m przez płotki U18 pobiegł w kosmicznym czasie 13.47 s, ustanawiając nowy Rekord Polski! Co ciekawe, młody rekordzista ma silne powiązania z naszym miastem – stąd pochodzi jego mama, a babcia mieszkała przy ulicy Cegielnianej.

reklama

Stalowa Wola: Młode talenty rozbiły bank z medalami

Dzień później do walki ruszyły młodsze kategorie wiekowe (U12 i U14). Trenerzy celowo odpuścili im start w Sanoku, by świeżo i bez obciążeń przystąpili do Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Stalowej Woli. Ta strategia przyniosła fantastyczne rezultaty. Nieosiągalny dla rywali był Janek Piszko, który został podwójnym mistrzem województwa. Wygrał bieg na 100 m (12.80 s) oraz na 300 m (40.95 s), w obu przypadkach niszcząc swoje dotychczasowe życiówki. Trzecie złoto dla klubu dorzuciła Blanka Olearczyk w skoku w dal ze strefy (4.81 m – rekord życiowy). Blanka zaliczyła też świetny bieg na 300 m, zajmując wysokie, 7. miejsce na Podkarpaciu.    

Warszawa: Waleczny debiut Łucji

reklama

W tym samym czasie najzdolniejsza sanocka płotkarka, Łucja Mrugała, udała się do Warszawy na prestiżowy Memoriał Haliny Konopackiej. Choć błąd na trzecim płotku przekreślił szanse na wysokie miejsce, sanoczanka pokazała ogromny charakter, walcząc do samego końca i kończąc bieg u boku krajowej czołówki. To bezcenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Lekkoatletom "Komunalnych" Sanok oraz sztabowi trenerskiemu gratulujemy tak spektakularnego weekendu. Rośnie nam nowe, mistrzowskie pokolenie sportowców!   

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo