W MECHANIKU dobry zawód jest

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W MECHANIKU dobry zawód jest - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Kwalifikacje i dostosowanie do potrzeb nowoczesnego rynku pracy są dziś najważniejsze, a ich efektywność może być jedynie wynikiem dobrej współpracy pracodawców z systemem edukacji i tym od kilku lat kieruje się Zespół Szkół nr 2 przy organizacji procesu kształcenia w szkole.

Stąd wszystkie kierunki kształcenia nie tylko powstają w porozumieniu z lokalnymi przedsiębiorcami, lecz również są objęte ich osobistym patronatem.

 


 

Pracodawcy nie tylko kształcą swych przyszłych pracowników, organizują bezpłatne kursy oraz płatne staże zawodowe, promują również młodych i zdolnych ludzi poprzez wysokie premie pieniężne wypłacane na koniec roku.




Pomimo pandemii nauka nie odbywa się jedynie zdalnie, w miarę możliwości zajęcia w części praktycznej, staże oraz kursy są kontynuowane u pracodawców. Zapewnia to uczniom kompleksowe przygotowanie do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

W ramach projektu RPO uczniowie kierunków technik mechanik oraz operator obrabiarek skrawających uczestniczą w kursie spawalnictwa MAG-135.To kurs nadający uprawnienia spawania różnymi metodami, czyli tzw. książeczka spawacza.




Ale to nie jedyne „bonusy” czekające na uczniów sanockiego Mechanika. W ofercie na kolejne lata nasi uczniowie mają do wyboru całkowicie bezpłatne kursy:

    • wykonywania układów drukowanych w programie typu Eagle, 

    • programowania systemów mikroprocesorowych w języku C, 

    • programowania układów cyfrowych z wykorzystaniem języka VHDL lub Veriloga,

    • programowania sterowników PLC, 

    • tworzenia dokumentacji technicznej w AutoCad oraz programach typu CAM,

    • sieci komputerowych w Akademii CISCO, 

    • nauki spawania światłowodów,

    • nauki programowania robotów na klockach LEGO EV3,

    • prawa jazdy.

Jednocześnie odbywają się kursy z języka angielskiego zawodowego i  komunikacyjnego oraz z języka niemieckiego, a także przygotowanie kulturowe i pedagogiczne do wyjazdów na zagraniczne praktyki, staże i kursy w ramach prowadzonych projektów.


Już w maju planowany jest miesięczny wyjazd młodzieży na Cypr w ramach projektu  POWER VET- 2019-1-PL01-KA102-062671, który obejmuje uczniów kształcących się w zawodach technik: ochrony środowiska, teleinformatyk, pojazdów samochodowych, mechanik. Chętni uczniowie ze wszystkich nauczanych w szkole kierunków w technikum oraz ze szkoły branżowej  odbędą dodatkowy staż w Lipsku. Do Drezna uczniowie pojadą na kurs Auto Cad/Cam.

Zakończyła się również rekrutacja i przygotowania idą pełną parą na planowany na początek przyszłego roku wyjazd do Portugalii, Hiszpanii i na Maltę w ramach projektu 2020-1-PL01-KA116-079131 Zagraniczne praktyki zawodowe szansą dla uczniów ZS 2 w Sanoku. Praktyki te odbędą uczniowie z kierunków: technik automatyk, technik elektronik, technik ochrony środowiska, technik mechanik, technik teleinformatyk oraz technik pojazdów samochodowych.



Włączenie w proces edukacji pracodawców sprawia, że uzupełnione zostają symulowane w warunkach szkolnych pracowni zadania, które uczniowie utrwalają podczas obserwacji pracowników przy stanowiskach pracy w realiach produkcyjnych hal. Przecież liczy się efekt w postaci uzyskania przez uczniów kwalifikacji w danym zawodzie, a później zdobycie wymarzonej pracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE