Reklama

Lokalizator GPS dla dziecka - jak wybrać?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Lokalizator GPS dla dziecka - jak wybrać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Kupno lokalizatora GPS dla swojej pociechy powinno być poprzedzone rozeznaniem się w tym, co oferują poszczególni producenci tego typu urządzeń. Przy wyborze najlepiej kierować się parametrami sprzętów przeznaczonych dla najmłodszych użytkowników i dodatkowymi funkcjami, jakie oferują firmy produkujące lokalizatory GPS dla dzieci. Jakie cechy są przy tym najważniejsze?

Dokładna lokalizacja na bazie GPS i nie tylko


Głównym zadaniem lokalizatora GPS dla dziecka (https://www.calmean.com/produkty-calmean/child-watch) czy dla seniora będzie wskazywanie na żądanie rodzica czy opiekuna dokładnego miejsca pobytu użytkownika. GPS na wolnej przestrzeni, czyli na przykład przy pobycie pociechy na podwórku, wskazuje lokalizację nawet z dokładnością do kilku metrów. 

Natomiast ważne jest, by lokalizator mógł też skorzystać ze wsparcia innych sygnałów, jak sygnały operatorów sieci komórkowych czy sieci Wi-Fi. Kluczowe, jeśli chodzi o lokalizację, jest wskazanie miejsca aktualnego pobytu dziecka także i wtedy, gdy jest ono w bloku wielorodzinnym, w budynku szkolnym czy na zakupach w galerii handlowej. Rodzic może zobaczyć w aplikacji obsługującej lokalizator swojej pociechy, gdzie ona się znajduje. 

Ustalanie stref bezpiecznych


Na bazie lokalizowania użytkownika można też w wielu przypadkach ustalać tak zwane strefy bezpieczne w aplikacji, poza które dziecko nie powinno wyjść. Jeśli tak się stanie, to lokalizator wysyła odpowiedni alert do rodzica. Funkcja ta działa jak zdalna kontrola rodzicielska. Rodzic może określić na przykład, że w danych godzinach jego dziecko powinno być w szkole. Jeśli zdecyduje się na wagary, urządzenie może wysłać wiadomość do zdefiniowanych osób z komunikatem, że użytkownik opuścił wyznaczoną strefę bezpieczną. 

Przycisk SOS do nagłego wzywania pomocy


Wiele smartwatchów dla dzieci z lokalizatorem ma dołączony przycisk, który pozwala na natychmiastowe wezwanie pomocy przez użytkownika. Naciśnięcie przycisku SOS powoduje, że lokalizator wysyła do zdefiniowanych osób informację o lokalizacji dziecka. Rodzic może do niego dotrzeć i udzielić niezbędnej pomocy. 

Funkcje telefoniczne


Jeśli urządzenie lokalizacyjne połączone jest w jednym smartwatchu z prostym telefonem, wówczas rodzic i dziecko otrzymują „dwa w jednym”. Prócz lokalizowania dziecka takie urządzenie będzie pozwalało na wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych. Warto sprawdzić przed zakupem, czy w smartwatchu jest już fabryczna karta SIM, jak w ofercie Calmean i smartwatchów dla dzieci, czy trzeba ją dokupić we własnym zakresie. 

Nasłuch w otoczeniu dziecka


Karta SIM w lokalizatorze może pozwolić na dzwonienie do dziecka, ale i na wywołanie nasłuchu w otoczeniu użytkownika. Jeśli na przykład syn lub córka nie odbierają połączenia, rodzic może wywołać nasłuch i zobaczyć, co właściwie dzieje się w miejscu, w którym przebywa pociecha. 

Nagrody dla najmłodszych na smartwatch


Dodatki do lokalizatorów sprawiają, że stają się one bardziej atrakcyjne dla młodych użytkowników. Rodzic może wysłać na chacie na smartwatch swojej pociechy serduszko czy inną nagrodę – to miły akcent, który motywować może do określonego, pozytywnego zachowania. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE