Książki, które lubią nasze babcie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Książki, które lubią nasze babcie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Chociaż nasze babcie zazwyczaj najbardziej doceniają prezenty zrobione ręcznie przez swoich wnuków, to z pewnością ucieszą się też z innego świątecznego prezentu. Książka jako prezent dla babci to pomysł, który zostanie doceniony. A jeśli nie chcemy rezygnować z rękodzieła, to do książki dołączmy ręcznie zrobioną zakładkę. Tylko co czytają nasze babcie? Czy tylko klasykę z „Dumą i uprzedzeniem” Jane Austen na czele? Oto kilka podpowiedzi, jaką książkę położyć babci pod choinką.

Bestseller o kobietach w Powstaniu Warszawskim

Prawdziwe historie zebrane w książce „Dziewczyny z powstania” Anny Herbich to kolejna publikacja poświęcona tematowi Powstania Warszawskiego. Tym razem jednak autorka skupia się na kobietach, które brały udział w tym niezwykłym akcie odwagi. Chociaż walka zbrojna kojarzy się zazwyczaj z mężczyznami, to nie można zapominać o kobiecych bohaterkach, które walczyły przeciwko okupantowi po to, żeby wyzwolić ukochane miasto. To jednak nie tylko historia walki i pomocy w ratowaniu rannych, ale też opowieść o tym, że w tym dramatycznym momencie historii kobiety pielęgnowały miłość i brały śluby w kitlach sanitariuszek. Co ciekawe, babcia Anny Herbich jest jedną z bohaterek książki, czyli dziewczyną z powstania. Czy taki prezent dla babci na święta w postaci książki nie jest idealnym pomysłem?

Zabierz babcię do cukierni pod Amorem

Sagi rodzinne to coś, co z pewnością przypadnie do gustu nie tylko naszym babciom, ale i mamom. Taką propozycją jest ciesząca się wielką sympatią czytelników seria „Cukiernia pod Amorem” Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Akcja sagi rozgrywa się w niewielkim Gutowie, a konkretnie w okolicach dziewiętnastowiecznego dworku. To połączenie wątków historycznych i świetnie oddanego kolorytu epoki ze współczesnymi wydarzeniami. Tom pierwszy „Zajezierscy” dotyczy rodzinnej tajemnicy, której istnienie wychodzi na jaw w czasie wykopalisk archeologicznych. To znana saga rodzinna, która doczekała się kontynuacji w kolejnych tomach.

Nowe życie na mazurskiej wsi

Być może nasze babcie także widziały popularny serial „Miłość nad rozlewiskiem”. Warty uwagi jest jego pierwowzór książkowy, którego autorką jest Małgorzata Kalicińska. Rozwinięty został tu popularny motyw ucieczki na wieś i układania sobie życia na nowo. To inspirująca historia z przesłaniem o tym, że chociaż droga czasami jest wyboista, to jednak prowadzi do celu – ukochanego miejsca na ziemi, to tu odnajduje się poszukiwany spokój. W rolę głównej bohaterki wciela się w serialu Joanna Brodzik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE