reklama

Jakie konto osobiste założyć w Sanoku?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: freepik.com

Jakie konto osobiste założyć w Sanoku? - Zdjęcie główne

Jakie konto osobiste założyć w Sanoku? | foto freepik.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PromowaneTrudno wyobrazić sobie współczesny świat bez płatności zbliżeniowych czy zakupów online. Stały się one codziennością, z której chce korzystać niemal każda osoba wchodząca w nastoletnie czy dorosłe życie. Do tego potrzebne jest konto osobiste w banku. Gdzie powinni je założyć mieszkańcy Sanoka?

Co daje założenie konta osobistego?

Uruchomienie konta osobistego to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie swoich środków. Wolno na nim przechowywać pieniądze bez większych obaw o kradzież czy uszkodzenie, które mają miejsce w przypadku trzymania gotówki w domu lub mieszkaniu.

Gdy zakłada się rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, otrzymuje się do niego kartę debetową. Można nią płacić za zakupy i usługi we wszystkich miejscach, w których obsługuje się płatności bezgotówkowe. Karty działają zarówno zbliżeniowo, jak i po włożeniu do terminala. Przy większych kwotach należy wprowadzić PIN, aby potwierdzić dokonanie transakcji.

Kolejnym udogodnieniem jest opcja wykonywania przelewów do innych osób czy firm. Dzięki rachunkowi w banku da się zlecać tradycyjne i natychmiastowe transakcje, co pozwala na płacenie za zakupy online, uiszczanie rachunków czy wysyłanie dziecku kieszonkowego. Wygodną opcję stanowi ustalenie przelewów stałych, które wykonują się automatycznie w określonych terminach.

Wraz z kontem osobistym otrzymuje się dostęp do bankowości internetowej, w tym aplikacji mobilnej. Aktualnie każdy znany bank ma własne oprogramowanie na smartfony i tablety, dzięki któremu sprawnie zarządza się środkami, korzysta z przelewów na telefon czy monitoruje swoje wydatki.

ROR to rachunek, na który pracodawcy przelewają swoim pracownikom wynagrodzenie za pracę. To również tam otrzymuje się zwroty podatków, alimenty, emerytury czy inne świadczenia. W razie potrzeby można pozyskiwać potwierdzenia zarówno dotyczące wpływów, jak i wydatków.

Dysponowanie kontem osobistym pozwala na korzystanie z subskrypcji np. w serwisach VOD, które wymagają podpięcia karty debetowej. Takie mechanizmy samodzielnie pobierają pieniądze z rachunku właściciela, więc nie trzeba się martwić pamiętaniem o terminach opłat.

Gdzie szukać ofert banków na konto osobiste?

Dla osób, które poszukują dla siebie konta osobistego, powstała specjalna strona internetowa z rankingiem najlepszych rachunków. Pod linkiem https://www.wktorymbanku.pl/ranking-kont-osobistych/ znajduje się nie tylko dokładne porównanie aktualnych propozycji placówek, ale również porady dotyczące tego, na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy.

Ranking kont osobistych jest bardzo szczegółowy i uwzględnia różne potrzeby użytkowników. Rozdziela polecenia na konta uniwersalne, te najprostsze i najtańsze w obsłudze. Zestawienie prezentuje wyniki na wykresie oraz w liście, w której na samej górze znajduje się najkorzystniejsza oferta.

Przy każdej opcji znajdują się takie informacje jak:

  • koszt otwarcia i prowadzenia rachunku;
  • opłaty za korzystanie z karty;
  • cena wypłat pieniędzy z bankomatów;
  • dodatkowe korzyści.
Pod tymi parametrami da się rozwinąć jeszcze zakładkę z większą ilością informacji. Widnieją tam porady, dla kogo taki rachunek będzie odpowiedni i w jakich terminach wolno korzystać z ewentualnych dodatkowych benefitów za jego uruchomienie. Zazwyczaj koszty prowadzenia ROR-u i użytkowania karty można zniwelować.

Banki często podają, że dana usługa kosztuje np. kilka złotych, ale właściciel konta poprzez spełnienie określonych kryteriów ma prawo usunąć opłatę. Często ma to miejsce w przypadku płacenia za kartę kredytową. Wystarczy zapłacić nią ustaloną liczbę razy w miesiącu bezgotówkowo, aby móc dysponować środkiem zupełnie za darmo.

Trzeba jednak dokładnie sprawdzać wymagania poszczególnych placówek, ponieważ każda z nich ma swoje własne. Wśród dodatkowych korzyści często znajdują się wzmianki o nowoczesnym systemie bankowości internetowej czy atrakcyjnej lokacie na start.

Czynnikiem szczególnie cenionym przez klientów jest możliwość zdobycia dodatkowych bonusów pieniężnych. Premie da się pozyskać za spełnianie określonych wymagań, w tym np. aktywowanie aplikacji mobilnej banku czy uruchomienie rachunku za pomocą nowoczesnej metody na selfie. Czasami w ten sposób zdobywa się nawet kilkaset złotych do wydania na dowolny cel.

Konto w banku można założyć stacjonarnie i przez internet, dlatego nie trzeba się martwić, że w Sanoku nie ma oddziału, z którego chciałoby się skorzystać. Rachunek da się uruchomić w aplikacjach, a karta debetowa dociera do klienta pocztą.

Konto w banku a współczesne płatności

Uruchomienie konta osobistego w banku pozwala na wygodne korzystanie z wszystkich współczesnych udogodnień związanych z płatnościami przez internet. Dzięki temu można korzystać z bramek online do szybkich przelewów, portfeli elektronicznych czy płatności telefonem za pomocą kodu.

Opłacanie swoich zamówień internetowych online to nie tylko wygoda, ale i sposób na oszczędność. Osoby, które chcą płacić gotówką przy odbiorze, zazwyczaj muszą uiścić wyższą kwotę. Zwykle różnica wynosi kilka złotych, ale przy częstych zakupach internetowych powstaje z tego spora suma, jaką lepiej mieć na własnym koncie.

Kto może mieć własne konto w banku?

Konto w banku może założyć sobie każda osoba pełnoletnia zdolna do czynności prawnych. Zazwyczaj robi się to tuż po obchodach 18. urodzin, ale coraz częściej na rachunek decydują się młodsi użytkownicy. Własny ROR wolno mieć od 13. roku życia, ale rodzice muszą wyrazić na to swoją zgodę.

Okazuje się, że da się zakładać konta nawet młodszym dzieciom, ale w takich przypadkach osoba dorosła sprawuje pełną pieczę nad finansami. Rodzice chętnie korzystają z tego rozwiązania, ponieważ pomaga ono w uczeniu najmłodszych zarządzania środkami i kształtowaniu szacunku do pieniądza. To ważne w wychowywaniu świadomych finansowo młodych ludzi.

Konto osobiste – czy ma jakieś minusy?

Minusem, na jaki wskazują użytkownicy kont osobistych, są opłaty za niektóre usługi. Czasami płaci się np. za wykonanie przelewu czy wypłatę z bankomatu. Dlatego tak ważne jest korzystanie z rankingów kont, które pomagają znaleźć oferty bez zbędnych kosztów lub takie, w których najłatwiej z nich zrezygnować. Da się prowadzić ROR za 0 złotych, a do tego uzyskać jeszcze bonus za dołączenie do grona klientów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo