Reklama

Reklama

Jak przedstawić oczekiwania finansowe na rozmowie kwalifikacyjnej

Opublikowano: 18 września 2019 09:00
Autor:

Jak przedstawić oczekiwania finansowe na rozmowie kwalifikacyjnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej pada pytanie, które wiele osób wprawia w konsternację. Chodzi o oczekiwania finansowe kandydata do pracy. Przygotowujesz się do spotkania rekrutacyjnego i łamiesz sobie głowę, w jaki sposób podejść do kwestii przyszłego wynagrodzenia?

Dowiedz się, jakie są zarobki na wybranym stanowisku

Pierwszym krokiem przygotowującym do rozmowy o finansach jest sprawdzenie, ile zarabia się na podobnym do wybranego przez Ciebie stanowiska. Dużą pomocą może być raport o zarobkach dostępny na Pracuj.pl. Możesz dzięki niemu łatwo zorientować się, w jakim zakresie mieszczą się pensje zatrudnionych na danym stanowisku w Twoim regionie.

Określ pensję minimalną i maksymalną

Zastanów się nad skrajnymi wartościami zakresu, w którym powinno mieścić się Twoje wynagrodzenie. Załóż, że minimalna kwota to taka, za którą pokryjesz swoje podstawowe potrzeby życiowe, a maksymalna wartość pozwoli Ci prowadzić życie na wymarzonym poziomie. Pensja, którą otrzymasz, zapewne będzie mieścić się w okolicach środka Twojego zakresu. Szacując minimum i maksimum weź pod uwagę informację o średnich wynagrodzeniach na wybranym stanowisku pracy.

Bądź gotów do negocjacji

Może okazać się, że pracodawca nie jest w stanie zaoferować Ci kwoty, której oczekujesz. Wtedy spróbuje on negocjować z Tobą warunki finansowe. Aby zachęcić Cię do obniżenia oczekiwań zaproponuje dodatkowe benefity, jak np. samochód służbowy, karnety na siłownię czy dodatki okolicznościowe do pensji. Przeanalizuj na ile atrakcyjne są pozapłacowe formy wynagradzania. Być może warto dla nich zmniejszyć wysokość oczekiwanego wynagrodzenia.

Czego nie robić?

Pytając o oczekiwania finansowe, rekruter liczy na konkretną odpowiedź. Nie próbuj się wykręcać oględnymi wypowiedziami w rodzaju „ a ile mogę się spodziewać” lub próbą żartu typu „ to jasne, że jak najwięcej”. Najlepiej podaj konkretną kwotę, koniecznie określając czy jest to wartość netto, czy brutto lub widełki, w obszarze których jesteś skłonny do negocjacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.