Partnerzy i zasięg międzynarodowy
Konferencja cieszyła się wsparciem zarówno polskich, jak i zagranicznych instytucji akademickich. Do krajowych partnerów należały: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego oraz Akademia Mazowiecka w Płocku. Zagranicznymi partnerami byli: Danylo Halytsky Lviv National Medical University (Ukraina), Medical University Varna Prof. Dr. Paraskev Stoyanov (Bułgaria), Prešovská Univerzita v Prešove (Słowacja), Trnavská Univerzita v Trnave (Słowacja), Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (Słowacja), University of Miskolc (Węgry), Rothschild Assistance Publique-Hopitaux de Paris (AP-HP) Sorbonne Université (Francja), Azienda Ospedaliero – Universitaria Careggi, Firenze Ospedale San Giovanni di Dio Firenza (Włochy) oraz Nordlandssykehuset Bodø (Norwegia).
Tematyka i cel konferencji
Głównym celem konferencji była wymiana doświadczeń oraz dyskusja nad postępami i problemami współczesnej onkologii, w tym profilaktyką, diagnozowaniem, leczeniem, profesjonalną opieką i rehabilitacją. Ważnym aspektem było także kontynuowanie międzynarodowej współpracy w tej dziedzinie. Wydarzenie miało charakter hybrydowy – odbywało się zarówno stacjonarnie, jak i online, co pozwoliło na szeroki udział osób z różnych części świata.
Program i warsztaty
Podczas konferencji wygłoszono 35 referatów i zaprezentowano 12 e-posterów. Prezentacje obejmowały szeroki zakres tematów, od najnowszych osiągnięć w diagnostyce nowotworowej, po innowacyjne metody leczenia i zarządzania opieką nad pacjentami onkologicznymi.Drugiego dnia konferencji zorganizowano praktyczne warsztaty tematyczne: „Dostępy naczyniowe w praktyce onkologicznej” oraz „Miejscowe zaopatrzenie ran o etiologii nowotworowej – możliwości praktyczne”. Warsztaty prowadzone przez specjalistów z Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego im. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników, oferując praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne w codziennej pracy klinicznej.
Efekty i wnioski
Konferencja przyniosła wymierne efekty, w tym wymianę doświadczeń i wiedzy między specjalistami z różnych krajów. Poruszano tematy związane z organizacją skoordynowanej i kompleksowej opieki onkologicznej, profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem nowotworów, a także możliwościami poprawy opieki onkologicznej. Uczestnicy wskazywali na potrzebę opracowania nowych strategii i metod walki z najczęściej występującymi nowotworami oraz ujednolicenia procedur medycznych obowiązujących w poszczególnych krajach.IX Międzynarodowa Onkologiczna Konferencja Naukowa „Postępy i problemy współczesnej onkologii” była ważnym krokiem w kierunku poprawy jakości opieki nad pacjentami onkologicznymi oraz wzmocnienia współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie. Dzięki wymianie wiedzy i doświadczeń, uczestnicy konferencji mogą przyczynić się do dalszego rozwoju onkologii, co ostatecznie przyniesie korzyści pacjentom na całym świecie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.