Reklama

ZAGÓRZ-WIELOPOLE: Zwęglone ciało 79-letniego mężczyzny znalezione na polach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

ZAGÓRZ-WIELOPOLE: Zwęglone ciało 79-letniego mężczyzny znalezione na polach - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale W poniedziałek (1 listopada) sanocka policja otrzymała zgłoszenie o zwłokach mężczyzny znalezionych na terenie pola ornego w miejscowości Zagórz-Wielopole.

 

Spalone zwłoki mężczyzny ujawniono w poniedziałek (1 listopada). Zostało w tej sprawie wszczęte postępowanie z art. 151 kodeksu karnego. Na 4 listopada zaplanowano sekcje zwłok 79-letniego mężczyzny. Wydano postanowienie o wszczęciu śledztwa i zasięgnięciu opinii biegłego, po przeprowadzeniu oględzin na miejscu zdarzenia. Prokuratura wraz z Komendą Powiatową Policji w Sanoku prowadzi postępowanie wyjaśniające pod kątem czy doszło do samopodpalenia czy miały w tym zdarzeniu udział osoby trzecie. Innych informacji na tym etapie postępowania prokuratura nie udziela. 

- informuje nas Izabela Jurkowska-Hanus, prokurator rejonowy w Sanoku.

 

Art. 151. KK

Namowa do samobójstwa i udzielenie pomocy. 

Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dbajmy o naszych seniorów

Samobójstwa są istotnym problemem współczesnego świata. W literaturze rozpatruje się je w kontekście socjologicznym, psychologicznym, zdrowotnym i kryminologicznym. Wiek samobójców okazuje się zróżnicowany, jednak najbardziej narażone grupy to dzieci i osoby starsze. Starzenie się jest naturalnym procesem życiowym. Zmiany z nim związane są stopniowe, ale też nieodwracalne. Dotyczą wielu sfer życia jednostki. W dzisiejszym świecie panuje kult młodości, przez co osoby starsze nie są w pełni szanowane przez społeczeństwo.


Zwłaszcza w wielkomiejskim środowisku człowiek w podeszłym wieku traktowany jest jako anonimowy, a niejednokrotnie także niedołężny. Sposób, w jaki dostosowuje się on do wymogów rzeczywistości, wpływa na pozytywne bądź negatywne starzenie się. Zaprzestanie wykonywania pracy zawodowej, konsekwencje socjoekonomiczne, ograniczenie samodzielności, samotność, brak wsparcia ze strony bliskich i obecność zmian o charakterze chorobowym mogą popychać osobę starszą do popełnienia samobójstwa. (Marta Makara-Studzińska, Agata Madej)

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy