Reklama

Zadał jej co najmniej 33 rany kłute i cięte a na koniec wyciął na czole znak krzyża

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Zadał jej co najmniej 33 rany kłute i cięte a na koniec wyciął na czole znak krzyża - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie w dniu 15 kwietnia 2022 roku skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie, akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu Przemysławowi S., mieszkańcowi Nowej Sarzyny, któremu zarzucono dokonanie licznych przestępstw w tym zabójstwa.

Do tragicznych wydarzeń doszło w dniu 10 sierpnia 2021 roku w Nowej Sarzynie, pomiędzy godz. 19.0 a 20.00.

Oskarżony, działając w krótkich odstępach czasu z wykonaniem z góry powziętego zamiaru, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, chcąc pozbawić życia niepełnosprawną z uwagi na dysfunkcję kończyn dolnych, a zarazem niemogąca się przeciwstawić atakowi z uwagi na niedołężność i wiek pokrzywdzonej Agnieszki K., używając przemocy polegającej na szarpaniu i popychaniu 84-letniej pokrzywdzonej, po wejściu do mieszkania i wyjęciu noża kuchennego, posługując się nim zażądał wydania mu pieniędzy w kwocie 100 zł, a wobec odmowy ich wydania szarpiąc się i popychając pokrzywdzoną w głąb mieszkania zadał jej co najmniej 33 rany kłute i cięte, w następstwie czego doszło do ostrej niewydolności krążeniowo - oddechowej Agnieszki K. w wyniku masywnego krwotoku zewnętrznego z licznych głębokich ran ciętych i kłutych okolic szyi oraz klatki piersiowej i dokonał w ten sposób zabójstwa pokrzywdzonej, w związku z rozbojem przy użyciu noża w wyniku czego zabrał po przeszukaniu i penetracji mieszkania pokrzywdzonej w celu przywłaszczenia kwotę 1.300 zł. Następnie po dokonaniu penetracji mieszkania wychodząc z niego dokonał w okolicy czołowej martwej pokrzywdzonej pośrodkowo dwie krzyżujące się pod kątem prostym rany cięte na kształt krzyża, znieważając w ten sposób zwłoki pokrzywdzonej. Należy wskazać, iż Przemysław S. zarzucanych czynów dopuścił się w ciągu pięciu lat po uprzednim skazaniu za umyślne przestępstwo podobne m. in. z art. 279 § 1 k.k. na karę pozbawienia wolności, tj. w warunkach recydywy.  

- informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Krzysztof Ciechanowski.

          Na wniosek Prokuratury, postanowieniem z dnia 14 sierpnia 2021 roku, Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, który następnie został przedłużony przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie i jest stosowany nadal. 

 

          Przemysław S. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia, z treści których wynika m. in. że krytycznego dnia udał się do sąsiadki - pokrzywdzonej Agnieszki K. w celu pożyczenia pieniędzy na alkohol. Agnieszka K., gdy wyczuła, że jest nietrzeźwy, zaczęła wypraszać go z mieszkania, po czym oskarżony wyjął nóż w celu jej przestraszenia i żądania wydania pieniędzy. Wówczas, według relacji oskarżonego, pokrzywdzona zaczęła go szarpać i popychać. Wtedy oskarżony zaczął dźgać ją nożem.

- dodaje rzecznik Prokuratury.

 Przemysław S. był uprzednio wielokrotnie karany m. in. za przestępstwa przeciwko mieniu - w tym kradzieży z włamaniem. Za zarzucone przestępstwa Przemysławowi S. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy