Reklama

25-letni mężczyzna skoczył z korony zapory w Solinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Dzisiaj (8 sierpnia) przed godz. 13:00 służby zostały poinformowane o próbie samobójczej na zaporze wodnej w Solinie. Z korony zapory wyskoczył 25-letni mieszkaniec Podkarpacia. Jego życia niestety nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godziną 13:00. Służby zostały powiadomione o próbie samobójczej. Na miejsce zadysponowano strażaków, policjantów oraz pogotowie ratunkowe. Interweniował również śmigłowiec LPR z Sanoka.

Niestety, 25-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa podkarpackiego, nie żyje. Policjanci pracują na miejscu zdarzenia. Zbierane są dowody, zabezpieczane ślady. Wykonywane czynności mają pozwolić wyjaśnić okoliczności tragedii.

- informuje asp. sztab. Katarzyna Fechner z KPP w Lesku.

Sygnały, że ktoś bliski chce popełnić samobójstwo. Sprawdź, jak uratować życie.

Zauważalne są pewne symptomy, które pozwalają w porę wykryć stan, w jakim znajduje się niedoszły samobójca. Nie wszystkie te symptomy muszą występować jednocześnie. Nie są to też jedyne sygnały myśli samobójczych. Mogą jednak wskazywać na niepokojące zmiany w psychice.

Umiejętność rozpoznania tych sygnałów może uratować komuś życie. Należy zwrócić uwagę na następujące objawy i zachowania:

 • Zmiana trybu funkcjonowania: nadmierna senność w ciągu dnia, nietypowe pobudzenie nocą, odmawianie jedzenia lub kompulsywne objadanie.

 • Chroniczne zmęczenie, brak energii, ospałość.

 • Nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki, palenie tytoniu lub inne autodestrukcyjne formy zachowań i odurzania się.

 • Trudności z podejmowaniem codziennych obowiązków. Najprostsze czynności stają się wyzwaniem nie do pokonania.

 • Rezygnacja z dawniej lubianych aktywności, zajęć, rzeczy; twierdzenie, że nic nie sprawia przyjemności.

 • Niechęć do ludzi, izolowanie się od rodziny i przyjaciół, milczenie.

 • Częsty płacz.

 • Rozdrażnienie i niestabilne emocje, popadanie w skrajności od euforii do rozpaczy.

 • Wyrażanie przekonań "nikt mnie nie kocha", "jestem niepotrzebny".

 • Zaniedbywanie siebie i swojego otoczenia.


 • Widząc nawet część z powyższych zachowań, warto skonsultować sytuację ze specjalistą. Osoba myśląca o samobójstwie może zaprzeczać, że ma takie plany. Nie jest jednak prawdą mit, że ludzie mówiący o chęci odebrania sobie życia, w rzeczywistości tego nie zrobią.

  Pomoc można uzyskać, kontaktując się z osobami dyżurującymi pod bezpłatnymi numerami telefonów m.in.:

  116 123 - Kryzysowy Telefon Zaufania udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.

  116 111 - Telefon Zaufania służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).

  800 12 00 02 - Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" czynny jest przez całą dobę. Dzwoniąc pod podany numer, uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną i informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej miejsca zamieszkania.

   

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  Wczytywanie komentarzy