Reklama

Stan podwyższonej gotowości na terenach przygranicznych Polski. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu służb

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Policja.pl

Stan podwyższonej gotowości na terenach przygranicznych Polski. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu służb - Zdjęcie główne

foto Policja.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Kraju Sojusz Północnoatlantycki jest w stanie gotowości. My wzmocniliśmy gotowość polskich Sił Zbrojnych – niektórych jednostek, także obrony powietrznej. Działamy spokojnie i rozważnie – mówił na nocnej konferencji Prezydent Andrzej Duda.

Podjęliśmy decyzję o wzmocnieniu sił patrolowych chroniących naszą granicę i nasze niebo. Poderwaliśmy wczoraj samoloty. Ja zwróciłem się także w rozmowie do prezydenta USA o wzmocnione wsparcie także i sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Jak wiemy komponent amerykański lotniczy jest obecny w Polsce w związku z czym pan prezydent natychmiast zadeklarował, że że takie wsparcie będzie nam udzielone i jest nam udzielane. Dlatego też uspokajamy wszystkich mieszkańców zwłaszcza terenów wschodniej Rzeczypospolitej że wzmożony ruch na niebie, który prawdopodobnie w tej chwili obserwują, to jest ruch właśnie który wzmacnia nasze bezpieczeństwo i to są nasze i sojusznicze samoloty które po prostu patrolują tzn. są w stanie szczególnej podwyższonej gotowości. Siły NATO obecne u nas, a także i nasze wybrane jednostki zostały postawione w stan podwyższonej gotowości. Należy się w związku z tym spodziewać i można obserwować wzmożony ruch zarówno sił wojskowych, jak i sił policyjnych i Straży Granicznej w tym rejonie Polski Wschodniej zwłaszcza w rejonie przygranicznym

- mówił Prezydent Polski na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

 

Zgodnie z art. 135 Konstytucji Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym Prezydenta Rzeczypospolitej w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa Państwa. 

W jej skład wchodzą marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szefowie MON, MSWiA i MSZ, koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych reprezentowanych w parlamencie lub przewodniczący ich klubów i kół, szef Kancelarii Prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który jest sekretarzem Rady. Prezydent może zapraszać do udziału w pracach Rady również inne osoby, jeśli uzna to za wskazane.

Komenda Główna Policji uspokaja mieszkańców Przewodowa:

Uwaga! W Przewodowie, gdzie doszło do wybuchu oraz pobliskim terenie mogą być użyte drony oraz policyjny śmigłowiec. Uspokajamy - nic niepokojącego nie dzieje się. Związane jest to wyłącznie ze szczegółowymi oględzinami i innymi czynnościami wykonywanymi w związku ze zdarzeniem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy