Reklama

Wytyczne ministerstwa edukacji oraz służb sanitarnych odnośnie tegorocznych studniówek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Wytyczne ministerstwa edukacji oraz służb sanitarnych odnośnie tegorocznych studniówek - Zdjęcie główne

Co z tegorocznymi studniówkami? | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Czy odbędą się bale maturalne? Już wkrótce powinien rozpocząć się sezon studniówkowy. Poznaliśmy wytyczne służb sanitarnych, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia.

Studniówka - bal, który na zawsze zostaje w pamięci maturzystów. Pandemia koronawirusa sprawiła, że w 2021 roku nie było takich imprez. Jak będzie tym razem?

Wytyczne służb sanitarnych, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki dają "zielone światło" do organizacji takich balów, ale pod pewnymi warunkami.

- Wytyczne zostały opracowane, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników uroczystości studniówkowych (uczniów, nauczycieli, rodziców, osób towarzyszących). Wskazują one na konieczność przestrzegania wszystkich obowiązujących przepisów prawa, zaleceń i wytycznych wynikających ze stanu epidemii - czytamy w dokumencie.

Zalecenia obowiązują zarówno w przypadku, gdy uroczystość odbywa się w budynku szkoły, jak i poza nią. Podmioty świadczące usługi gastronomiczne oraz organizatorzy stosują się do wytycznych przygotowanych dla podmiotów gastronomicznych oraz wytycznych dotyczących organizacji imprez. Dokument jest bardzo obszerny, a najważniejsze punkty są następujące:

  • uroczystości studniówkowe w budynku szkoły nie mogą odbywać się w przypadku przejścia nauczania na naukę zdalną/hybrydową spowodowaną wzrostem zachorowań na COVID-19 wśród społeczności szkolnej bądź zawieszenia nauczania lub przejścia na naukę zdalną wynikającą z przepisów prawa powszechnie obowiązującego;
  • uczestnik studniówki, który nie przekazał organizatorowi zaświadczenia o zaszczepieniu lub wyzdrowieniu, jest traktowany jako osoba niezaszczepiona, na którą nałożono limity;
  • wietrzenie sal i miejsc, w których się tańczy (częściej niż co godzinę);
  • uczestniczenie w balu jedynie osób, które nie mają objawów infekcji, a także tych, na które nie został nałożony obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej;
  • co godzinę czyszczenie i dezynfekcja powierzchni dotykowych (klamki, poręcze, włączniki światła, uchwyty, poręcze krzeseł) oraz miejsc wspólnie użytkowanych (toalety, podłogi, blaty);
  • przy stolikach w miarę możliwości siedziały osoby z tej samej klasy.
 

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy