Reklama

Reklama

Zwróć uwagę na zabezpieczenie swojego domu!

Opublikowano: czw, 10 paź 2019 09:00
Autor:

Zwróć uwagę na zabezpieczenie swojego domu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja apeluje do mieszkańców powiatu sanockiego o zwiększenie czujności oraz prawidłowe zabezpieczenie swoich domów i mieszkań przed włamaniem. W przypadku zauważenia nieznanych osób, które wzbudzają nasze podejrzenia, co do ich uczciwości i dobrych intencji, należy zawiadomić Policję. W razie wyjazdu, poprośmy sąsiada o pomoc. Zadbajmy o wzajemne bezpieczeństwo.

Przypominamy mieszkańcom powiatu sanockiego o prawidłowym zabezpieczaniu mieszkań w przypadku ich nieobecności. Pamiętajmy, że wystarczy chwila nieuwagi i możemy stać się ofiarą przestępstwa. Dlatego też przypominamy kilka rad:

 • Przede wszystkim należy zwracać uwagę, by podczas naszej nieobecności, nawet chwilowej, wszystkie okna i drzwi były dobrze pozamykane. 
 • Ważne jest również, by drzwi wejściowe były zaopatrzone w solidne zamki, natomiast balkonowe w rolety zewnętrzne. Pamiętajmy, to okazja czyni złodzieja - uchylone okno, niedomknięte drzwi.
 • Dodatkowym i niezwykle skutecznym zabezpieczeniem może być pomoc sąsiedzka. Poprośmy sąsiada, aby podczas naszej nieobecności zwrócił uwagę na nasz dobytek.
 • W momencie gdy coś budzi podejrzenie, należy niezwłocznie poinformować Policję.
 • Bardzo ważne jest, aby zapamiętać jak najwięcej szczegółów, zapisać numer rejestracyjny samochodów itp.

Przypominamy: 

 • aby uchronić się przed włamaniem należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe zabezpieczanie domów, zamykanie drzwi oraz okien, szczególnie podczas naszej nieobecności. 
 • Nie zaszkodzi również, aby wewnątrz domu pozostawić włączone światło, może to być nawet kontaktowa lampka, która emituje delikatne światło, sugerując, że jednak ktoś znajduje się w domu.
 • Zniechęcić złodzieja można również montując światło zewnętrzne z czujnikiem ruchu. 
 • Nie należy pozostawiać cennych rzeczy w miejscach łatwo dostępnych i przewidywalnych dla złodzieja.
 • Warto również zastanowić się, czy dom jest odpowiednim miejscem do trzymania sporej gotówki, czy też bardzo cennej biżuterii.
 • Przede wszystkim bezcenna jest w tym przypadku pomoc sąsiedzka, polegająca na obserwacji posesji, czy też mieszkania bezpośrednio sąsiadującego, szczególnie w momencie, gdy nikogo nie ma w domu. Czujne oko sąsiada, który zareaguje w momencie, gdy ktoś obcy znajduje się w okolicy pustego domu wyraźnie go obserwując, bądź często przejeżdża pobliską drogą robiąc rozpoznanie okolicy - jest jednym z najlepszych zabezpieczeń. Dlatego też warto czasami uprzedzić sąsiada o naszej dłuższej nieobecności prosząc aby zareagował w przypadku odgłosów wskazujących, że ktoś obcy znajduje się w naszym mieszkaniu.

W przypadku jakichkolwiek niepokojących sytuacji należy natychmiast powiadamiać Policję dzwoniąc pod numer 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.