Reklama

Zostań liderem Szlachetnej Paczki!

Opublikowano: pt, 31 lip 2020 14:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W całej Polsce trwa rekrutacja Liderów do Szlachetnej Paczki. Również Podkarpacie poszukuje Liderów Szlachetnej Paczki - na lidera czeka też rejon Sanok-Lesko.

Dzięki Tobie!” to hasło przewodnie kampanii, która zachęca do wstępowania w szeregi wolontariuszy Szlachetnej Paczki - jednym z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce.

 

#dziękiTobie pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących

 

 

WOLONTARIAT W PACZCE – Rozwijaj się pomagając innym

Są studentami, matkami, pracownikami małych firm i dużych korporacji – jedni mają poczucie misji i chcą zmieniać świat, innym zależy na zdobyciu nowych kompetencji i doświadczenia.
Dla 82% z nich udział w SZLACHETNEJ PACZCE to bardzo ważna część życia.

 

Kogo szukamy?

Lider to serce rejonu. Człowiek, który ma odwagę i energię, aby nieść pomoc. To osoba, która zarządza zespołem wolontariuszy ze swojej okolicy, ma wpływ na swoją lokalną społeczność. Działa aktywnie i zawsze może liczyć na wsparcie swojej Drużyny.

Dzięki Tobie odzyskałem wiarę w ludzi przekonuje pan Bogusław zmagający się z niepełnosprawnością.

Lider razem ze swoim zespołem Wolontariuszy dociera z pomocą tam, gdzie inni nie mają odwagi. Jest impulsem do zmiany. Motywuje innych, żeby pokonywali trudności. Bez lidera, nie może otworzyć się rejon, a to uniemożliwi pomoc potrzebującym rodzinom.

 

Lider - nowy wymiar wolontariatu

Gdyby nie wolontariat tkwiłabym w bańce własnych spraw” - o swojej historii opowiada Teresa, inspirująca wolontariuszka Szlachetnej Paczki Bądź jak Teresa - pomóż zmieniać życie rodzin w potrzebie.

 

Bycie Paczkowym Liderem to nie jest zwyczajny wolontariat. Nie tylko pomaga się potrzebującym, ale i inwestuje w swój rozwój zawodowy.

W wolontariacie można zyskać przyjaciół, a także nabyć nowe kompetencje, takie jak organizacja czasu, współpraca w grupie, a w przypadku Lidera także zarządzanie zespołem i projektami, czy umiejętność organizacji wydarzeń – mówi Teresa. – Będąc wolontariuszem, działa się przede wszystkim dla kogoś, z myślą o drugim człowieku, jednak wymierne korzyści płyną także w drugą stronę – dodaje.


 

Co zyskuje Lider?

Bycie PACZKOWĄ Liderką dało mi podstawę umiejętności menagerskich, dzięki którym rozwinęłam się zawodowo.Potrafię też przyznać się do błędu i powiedzieć mojemu zespołowi: “ to mi się nie udało”. Dawanie ludziom wsparcia wiąże się też z jego otrzymywaniem, a to ułatwia wzajemną pracę - mówi Róża, paczkowa SuperW.

Bycie liderem to stawanie się lepszym człowiekiem. To nieustanne poszukiwanie rozwiązań i nowych możliwości. To zdobywanie wielu kompetencji - nauka budowania i zarządzania zespołem, a także swoim cennym czasem.

 

Dzięki Paczce niesamowicie się rozwinęłam, uświadomiłam sobie na co mnie stać. To dodaje wiary we własne siły i możliwości. Dzięki poprowadzeniu projektu miałam możliwość odbycia stażu w gminnym urzędzie. Obecnie pracuję w szkole podstawowej. Bycie liderem w Paczce sprawiło, że zyskałam nowe kompetencje i poznałam wspaniałe wartościowe osoby! – mówi Kasia, liderka z Mazowsza.

 


To dzięki Paczce i doświadczeniom, które tu zdobywam, nie boję się podejmować wyzwań, które stają na mojej drodze – dodaje Ania, liderka z Miechowa.

 

W województwie podkarpackim ciągle poszukiwanych jest 15 z 29 Liderów, którzy stworzą rejony na poszczególnych terenach. Wśród nich jest m.in.: Sanok-Lesko, Sokołów Małopolski, Kolbuszowa, Radymno, Kańczuga-Zarzecze i Ustrzyki Dolne.

 

Jako Lider masz:

WPŁYW społeczny i biznesowy

→ Szansę na własny ROZWÓJ

→ Okazję do poznania niezwykłych LUDZI

 

 

Jak się zgłosić? To proste!

 • Przejdź rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem-koordynatorem

 • Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia

 • Odbądź spotkanie wdrożeniowe online

 •  

  Podpisz niezbędne dokumenty i zacznij działać!

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE