Reklama

Żołnierze z Podkarpacia podarowali krew dla potrzebujących

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod hasłem „Krwioobieg terytorialsa” żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oddali krew wspierając akcję bratniego klubu „LEGION” HDK, który został założony przy jednostce wojskowej w Nisku. Zbiórka tego najcenniejszego leku została zorganizowana podczas trwającego na Podkarpaciu 30. Rajdu Rzeszowskiego.

W czwartek 5 sierpnia blisko 50 żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z podhalańczykami z Niska oddało blisko 23 litry krwi. Akcję na terenie Politechniki Rzeszowskiej zorganizował klub Honorowych Dawców Krwi „LEGION” istniejący przy jednostce wojskowej w Nisku. Zbiórka krwi odbyła się w mobilnym krwiobusie wystawionym przez  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Do wsparcia tej pięknej inicjatywy zgłosiło się znacznie więcej ochotników, niż oczekiwano. 

Wakacje to niebywale piękny czas do podróżowania, zwiedzania i odpoczynku. To też okres, w którym zapotrzebowanie na krew jest zdecydowanie większe. Żołnierze realizując swoje hasło przewodnie „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko” i tym razem nie zawiedli. W czwartek terytorialsi z 3 Podkarpackiej Brygady OT i podhalańczycy z niżańskich jednostek wojskowych bezinteresownie zebrali się na terenie Politechniki Rzeszowskiej, aby nieść pomoc chorym i potrzebującym. Zbiórka krwi zbiegła się w tym dniu z rozpoczynającym się na Podkarpaciu 30. Rajdem Rzeszowskim. Park maszyn i serwis samochodów rajdowych znajdował się tuż obok krwiobusa RCKiK, była to bardzo miła i przyjemna niespodzianka dla krwiodawców. 

Postępowanie żołnierzy wpisuje się w dotychczasowe działania związane z niesioną pomocą i wsparciem dla podmiotów medycznych oraz samorządów w walce z Covid 19, jak również przy  usuwaniu skutków powodzi i podtopień w ubiegłym roku. Takie postępowanie to wyraz społecznej odpowiedzialności za całą wspólnotę, bliskich i naszą małą podkarpacką ojczyznę.

W sumie od 2017 roku żołnierze z 3 PBOT wykonali 3605 donacji, a do banków krwi wpłynęło 1623 litry krwi.  Tylko w ostatnim czasie terytorialsi wsparli Regionalne i Terenowe Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na Podkarpaciu w następujących projektach: „Terytorialsi mają pomoc we Krwi”, „SpoKREWnieni Służbą”, „Apel - Krew”, „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”, „Kropla drąży skały”, „Krwioobieg Terytorialsa” czy też „100 litrów krwi na 100 lecie Niepodległości”. 

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy