Reklama

Żołnierze 3.PBOT trwają na posterunku - #NiezawodnaPomoc niesiona uchodźcom nie ustaje

Opublikowano: pon, 4 kwi 2022 18:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nieustannie działają na różnych kierunkach. Wspierają Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej na przejściach granicznych, jak również wspólnie z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego koordynują działania na punktach recepcyjnych. Codziennie z 3.PBOT zaangażowanych jest ponad 300 Terytorialsów oraz 23 jednostki sprzętowe. Operacja pod kryptonimem #NiezawodnaPomoc nie ustaje.

We wsparcie uchodźców z Ukrainy zaangażowanych jest ponad tysiąc żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej na terenie całej Polski. Terytorialsi z Podkarpackiej Brygady OT pomagają przy transporcie uchodźców z granicy do punktów recepcyjnych, prowadzą ewidencję osób, wspierają punkty informacyjne, rozdają żywność oraz prowadzą zorganizowaną relokację uchodźców do miejsc czasowego pobytu. Żołnierze ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego są delegowani do punktów rejestracyjnych i informacyjnych. 

 

Wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policją, Strażakami z PSP i OSP, harcerzami oraz wolontariuszami żołnierze 3.PBOT zapewniają bezpieczeństwo wszystkim uchodźcom, którzy przybywają do naszego kraju. Nabyte przez Terytorialsów 3. Podkarpackiej Brygady OT umiejętności w zakresie działań przeciwkryzysowych prowadzonych z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policją, Strażakami z PSP i OSP, obecnie bardzo przydają się podczas niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy.

 

Wojska Obrony Terytorialnej pozwalają łączyć pracę zawodową w cywilu ze służbą w Wojsku Polskim. Terytorialsami mogą zostać uczniowie, studenci, pracownicy i każdy, kto pragnie stać się Żołnierzem Wojska Polskiego i spełnia podstawowe warunki takiej jak:

    • posiadanie polskiego obywatelstwa

    • pełnoletniość

    • dobre zdrowie fizyczne i psychiczne 

    • niekaralność

    • niepełnienie innego rodzaju służby wojskowej oraz nieposiadanie przydziału kryzysowego.

Jest to służba ochotnicza skierowana do obywateli polskich w wieku od 18 do 55 lat w korpusie szeregowych i 63 dla podoficerów i oficerów. W całym kraju jest już ponad 32 tysiące Terytorialsów.  Jeżeli chcesz do nas dołączyć skontaktuj się z rekruterem przy pomocy strony internetowej www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy