Reklama

Żołnierze 3.PBOT ćwiczyli z wojskami operacyjnymi podczas operacji PUMA 22

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięli udział w ćwiczeniu taktycznym pk. PUMA-22. W czasie szkolenia żołnierze z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty współdziałali z 2. Pułkiem Rozpoznawczym z Hrubieszowa na terenie zajętym przez przeciwnika.

Terytorialsi z Niska wraz z żołnierzami 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego w dniach 24-26.05.2022 r w OSPWL Dęba Lipa realizowali zadania w ramach ćwiczenia taktyczno-specjalnego pod kryptonimem PUMA 22. W pierwszych dniach do zadań żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej należało bezpieczne wprowadzenie pododdziałów do lokalizacji, z której rozpoczęto  dalsze działania operacyjne. W kolejnych dniach współdziałali z pododdziałem rozpoznawczym 2 Pułku rozpoznawczego z Hrubieszowa prowadząc wspólne działania taktyczno – specjalne.

 

- Prowadzone działania w zakresie rozpoznania, mało snu, zimno, ciągła dynamika działań tylko mobilizuje Terytorialsów i wyzwala duże zaangażowanie.

  - powiedział ppor. Łukasz Groch, dowódca ćwiczącego pododdziału z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty.

 

W nocy z 25 na 26 maja  podkarpaccy terytorialsi wspierani przez pododdział żołnierzy z 2 Pułku Rozpoznawczego przeprowadzili skuteczne rozpoznanie terenu zajętego przez przeciwnika. Skrycie zabezpieczyli przeprawę wodną patroli rozpoznawczych na rzece San (Radomyśl nad Sanem), a następnie zmienili położenie stanowiska dowodzenia. W ramach zajęć dzienno-nocnych wojska operacyjne zostały wprowadzone do nowego rejonu.

 

- To dla nas ważny czas móc uczestniczyć w realizacji ćwiczeń taktycznych z wojskami. Wspólne szkolenie to doskonała okazja do sprawdzenia praktycznych umiejętności naszych żołnierzy podczas współdziałania bojowego z wojskami operacyjnymi.

- powiedział płk Michał Małyska, dowódca podkarpackich terytorialsów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy