Reklama

Żołnierze 3 PBOT pamiętają o kombatantach na Święta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Żołnierze 3 PBOT pamiętają o kombatantach na Święta - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Terytorialsi z Podkarpacia pamiętają o lokalnych bohaterach, żołnierzach Armii Krajowej i podziemia niepodległościowego. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, wypełniony dobrem. Dzielimy się nim z rodziną i najbliższymi, pamiętając również o naszych kombatantach, bohaterach dzięki którym dziś możemy w pokoju cieszyć się wolnością.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z uczniami klas wojskowych X LO im. Sybiraków w Rzeszowie, w ramach wspólnie zorganizowanej akcji "Paczka dla kombatanta", przekazali świąteczne prezenty kombatantom. Składając świąteczne życzenia kombatanci AK prosili o przekazanie ich wszystkim żołnierzom pełniącym służbę w strefie nadgranicznej.

W tym szczególnym czasie żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT pamiętają o bohaterach narodowych, poległych kolegach, weteranach i kombatantach porządkując także groby w ramach akcji „Żołnierska Pamięć".

- Akcja porządkowania miejsc pamięci po naszych bohaterach, potwierdza praktyczny wymiar zobowiązań żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wobec walczących w szeregach Armii Krajowej, której chlubne tradycje dziś kultywują żołnierze WOT. Zapalone na grobie znicze, pozostawione kwiaty, chwila zadumy, sprawiają, że pamięć o tych osobach pozostaje cały czas żywa- powiedziała ppor. Magdalena Mac, Rzecznik Prasowy 3. PBOT.

Od początku istnienia 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej istotnym elementem jej funkcjonowania, oprócz bieżącej działalności szkoleniowej, stała się integracja żołnierzy ze środowiskami kombatantów. Jako spadkobiercy tradycji i wartości żołnierzy Armii Krajowej, żołnierze WOT niezwykle cenią sobie obecność kombatantów, starają się być blisko i zawsze służyć pomocną dłonią. Dla terytorialsów wszelkie rozmowy, bezpośrednie lekcje historii i patriotyzmu oraz spotkania są wartością, którą w każdy możliwy sposób starają się pielęgnować.

3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej dziedziczy tradycje oddziałów bojowych Armii Krajowej oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Jej patronem jest płk Łukasz Ciepliński ps. "Pług", postać która stała się symbolem walki Polaków z reżimem komunistycznym w pierwszych latach po zakończeniu II Wojny Światowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy