reklama

Zobacz zorze polarną nad Sanokiem! Niesamowite zjawisko [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Exposed Studio

Zobacz zorze polarną nad Sanokiem! Niesamowite zjawisko [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
13
zdjęć

foto Exposed Studio

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościNietypowe zjawisko mogą dzisiaj obserwować mieszkańcy wielu zakątków Polski, także Podkarpacia. Zorza polarna widziana była m.in. z miejscowości Sanok, Strachocina i Długie.
reklama

Zorza polarna, znana również jako aurora polaris, to zjawisko naturalne, które występuje w okolicach biegunów ziemi. Jest to efekt świetlny spowodowany oddziaływaniem cząsteczek atmosferycznych z cząstkami pochodzącymi z wiatru słonecznego.

 

Gdy cząsteczki pochodzące z wiatru słonecznego, głównie elektrony i protony, wnikają w atmosferę Ziemi, wchodzą w interakcje z cząstkami atmosferycznymi, takimi jak azot i tlen. W wyniku tych interakcji powstają efekty świetlne, które manifestują się jako piękne zorze polarne.

reklama

Zorza polarne występują przede wszystkim w obszarach bliskich biegunom, co oznacza, że są częściej widoczne na północy (zorza polaris) i południu (zorza australis) Ziemi. Ich kształt i kolor mogą się różnić w zależności od rodzaju cząsteczek atmosferycznych i poziomu energii wiatru słonecznego. Zorze polarne są jednym z najbardziej imponujących zjawisk przyrodniczych i często przyciągają uwagę obserwatorów na północnych obszarach świata.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo