Reklama

Znaleziono dwa niewybuchy [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa niewybuchy zostały odnalezione na terenie Przemyśla w ciągu kilku ostatnich dni. Pierwszy z nich został znaleziony podczas remontu drogi, kolejny podczas prowadzonych prac polowych. Miejsca znalezisk zabezpieczono do czasu przyjazdu patrolu minerskiego.

W środę przemyscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące odnalezieniu niewybuchu podczas prowadzonych prac ziemnych związanych z remontem nasypu jezdni przy ul. Droga Hurecka. Robotnicy znaleźli w ziemi pocisk artyleryjski kaliber 90 mm pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli miejsce odnalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu rozminowania Wojska Polskiego.    

Następnego dnia odnotowano kolejne zgłoszenie dotyczące niewybuchu. Tym razem niebezpieczny przedmiot został znaleziony przy ul. Sobótki w Przemyślu. Mieszkaniec Przemyśla podczas prowadzonych prac ziemnych na gruncie ornym znalazł zapalnik czołowy z pocisku artyleryjskiego z podobnego okresu co poprzednie znalezisko. Zapalnik również został zabezpieczony przez patrol rozminowania WP.   

Policjanci przypominają, że teren powiatu przemyskiego ma bogatą historię militarną. Średnio kilka razy w miesiącu mieszkańcy informują o elementach uzbrojenia znalezionych podczas wykonywania prac ziemnych, czy spacerów po okolicznych lasach. W związku z tym funkcjonariusze apelują, aby nie dotykać takich znalezisk, ani nie przenosić ich w inne miejsca. Jeśli to możliwe, miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch, należy oznaczyć i jak najszybciej powiadomić Policję.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE