Reklama

Zmartwienia w gminie

Opublikowano:
Autor:

Zmartwienia w gminie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ostatniej sesji radni i sołtysi zgłosili wiele problemów wójtowi gminy Zarszyn. Chodziło o drogi, mosty i rowy, którymi należałoby się zająć. Ale trudno zdobyć na to pieniądze.

W wolnych wnioskach problemy zgłosili radni Jan Komański i Janusz Dębski.

- W Posadzie Zarszyńskiej na  ul. Ogrodowej widoczność ograniczona jest do 15-20 metrów - mówi pierwszy z nich. - Poboczy tam nie ma, droga ma zaledwie trzy metry szerokości. Potrzeba usunąć krzaki, gdyż będzie funkcjonować przedszkole, więc  może dojść do wypadku z udziałem dzieci. 

Radny Komański zwrócił uwagę na potok w Posadzie Zarszyńskiej, którego początek znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Kwiatowej i Beskidzkiej. Po intensywnych opadach z ulic Beskidzkiej i dalej Zagumnej płynie woda, co powoduje podnoszenie się jej poziomu oraz podtapianie okolicznych domostw i działek użytkowych. Radny zapytał również, czy będzie położony asfalt przy zjeździe z drogi krajowej na ulicę Rolną.

- Na ulicy Spacerowej, jadąc z Zarszyna do Długiego, jest zakręt i załamanie o 90 stopni - zauważa radny Janusz Dębski. - Moim zdaniem jest potrzebny znak lub tablica ostrzegająca.

Jak podkreślił, poważny problem istnieje na ul. Kościelnej w Długiem przed mostem, gdzie jest słaba widoczność. Powodem jest żywopłot rosnący na ogrodzeniu właściciela sąsiedniej posesji.

Więcej w 35 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE