Reklama

Zmarła Sabina Jasik-Zając. Germanistka, której społeczności szkolne nigdy nie zapomną!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmarła Sabina Jasik-Zając. Germanistka, której społeczności szkolne nigdy nie zapomną! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Śp. Sabina Jasik-Zając zmarła 23 grudnia 2022 roku przeżywszy 45 lat. Niestety przegrała nierówną walkę z chorobą. - Na rozpoczęciu tego roku szkolnego była z nami, nic wtedy nie zwiastowało tej tragedii... - wspomina koleżanka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku. Wszyscy są głęboko poruszeni ta smutną wiadomością...


„Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma.” - Wisława Szymborska

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu naszej Koleżanki - śp. Sabiny Jasik- Zając. Z pewnością wielu pedagogów i uczniów sanockich szkół spotkało się z Nią na przestrzeni 21 lat pracy w licznych placówkach, w których uczyła języka niemieckiego. Swoją pracę pedagogiczną rozpoczęła w Bukowsku, po czym przeniosła się do Sanoka i tutaj pracowała do końca…Gimnazjum nr 4, Szkoła Podstawowa nr 9, PWSZ, Szkoła Podstawowa nr 4, II LO- stały się miejscem, gdzie realizowała swoją pasję, jaką była praca z młodzieżą. Sabina  nie wyobrażała sobie, że mogłaby robić w życiu coś innego. Często rozmawiałyśmy o trudach naszej pracy, a ona zawsze mi mówiła- ,,Wiesz, ale ja nie umiałabym nic innego robić. Lubię uczyć niemieckiego i już…”  Lubiła uczyć, przygotowywać swych wychowanków do konkursów, angażować się w różne akcje. Nigdy się nie nudziła i nie narzekała na nadmiar wolnego czasu. Jeśli mogła już odpocząć, realizowała swoje pasje. Między innymi uwielbiała snuć liczne plany podróżnicze, bo z chęcią odwiedzała różne miejsca. Wielu zapamięta Ją jako dobrego germanistę i wychowawcę. A we wspomnieniach  koleżanek i  kolegów z pracy pozostanie  osobą nietuzinkową i odważną.

Tej podróży nie planowałaś…
Spoczywaj w pokoju, Sabino.

- żegna swoją zmarłą koleżankę dyrekcja, Grono Pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy