Reklama

Reklama

Zmarł Janusz Szuber [VIDEO WSPOMNIENIE]

Opublikowano: 1 listopada 2020 11:04
Autor:

Zmarł Janusz Szuber [VIDEO WSPOMNIENIE] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pisaliśmy, że Janusz Szuber przebywa w leskim szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Dzisiaj rano dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci sanockiego poety.

Janusz Szuber ps. „Sebastian Rylski” (ur. 10 grudnia 1947 w Sanoku) – polski poeta, eseista, felietonista.

 

 


Przeczytaj także: Nie żyje podkarpacki proboszcz. Plaga zgonów wśród duchownych


 

Urodził się 10 grudnia 1947, a w 1948 został ochrzczony w rzymskokatolickim kościele parafialnym w Krynicy. W 1967 zdał maturę w Liceum Ogólnokształcącym Męskim w Sanoku, w tym też roku rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Od tego czasu dotknięty chorobą, wskutek czego poruszał się na wózku inwalidzkim.

Poeta urodził się i w drugiej połowie XX wieku zamieszkiwał w Sanoku w najmowanym mieszkaniu przy ulicy Henryka Sienkiewicza.. W październiku 1999 poeta został odwiedzony w swoim mieszkaniu przez urzędującego premiera Jerzego Buzka. Później zamieszkał w kamienicy przy ul. Rynek 14 w Sanoku i tymże adresem zatytułował jeden ze swoich wierszy oraz jednocześnie tomik poezji, wydany w 2016.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  (m.k-ś).

  Wspaniały poeta. Ostatnio rozmawiałam z Nim telefonicznie w maju 2020 r. Jego głos został mi w pamięci. Rozmawialiśmy około 50 minut na temat Jego krewnego - Stefana Jarosza ( geografa i podróżnika), którego życie w okresie miedzywojennym toczyło głównie w Nowym Sączu, Krakowie i Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Udzielił mi wiele ciekawych informacji, które udało się pomyślnie zweryfikować w artykułach prasowych i archiwach. Niedawno zainteresowałam się głębiej także twórczością poetycką J. Szubera. Cudowny człowiek - chluba Sanoka. Wielka strata dla tych co rozkoszowali się czytając Jego wzruszające wiersze....

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  Barbara i Nadir

  Odszedł wspaniały człowiek i znakomity Poeta! Przyjaciele z Katowic nie zapomną go nigdy...

 • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -3

  Senex

  Kolejne odejście wielkiego Sanoczanina... Nie wiem, kiedy powstało nieprawdziwe porzekadło: "Nie ma ludzi niezastąpionych"? Chyba, że Wielkich zastąpimy małymi... Ale jaki w tym sens?

 • 9 miesięcy temu | ocena +3 / -3

  Senex

  Jakiś czas temu odszedł Beksiński, teraz Szuber. Odchodzą wielcy Sanoczanie, ludzie z klasą, wyobraźnią, kochający swą małą ojczyznę, nie poddający się modom ani politycznym szaleństwom. Nie jest prawdą, że "nie ma ludzi niezastąpionych". Ich nikt nie zastąpi