Reklama

Złożyłeś już wniosek o pieniądze na wyprawkę szkolną? Sprawdź, do kiedy możesz to zrobić

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Złożyłeś już wniosek o pieniądze na wyprawkę szkolną? Sprawdź, do kiedy możesz to zrobić - Zdjęcie główne

Pieniądze mogą otrzymać rodzice, jak i opiekunowie, dzieci uczących się w wieku do 20 lat (lub do 24 lat w przypadku osoby z niepełnosprawnością) | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa przyjmowanie wniosków na świadczenie "Dobry Start". Pieniądze na wyprawkę szkolną trafią w tym roku do rodziców ponad 4,4 mln dzieci. Nie złożyłeś jeszcze wniosku? Przypominamy, ile masz na to czasu i jak to zrobić.

Wkrótce koniec wakacji. Najwyższy czas, aby zacząć kompletować wyprawkę szkolną. Już wiadomo, że będzie ona droższa niż w poprzednim roku. Tym bardziej warto więc sięgnąć po pieniądze ze świadczenia 300 plus. W ramach programu "Dobry Start" na każdego ucznia rozpoczynającego rok szkolny należy się 300 zł jednorazowego wsparcia. Pieniądze mogą dostać rodzice, jak i opiekunowie, dzieci uczących się w wieku do 20 lat (lub do 24 lat w przypadku osoby z niepełnosprawnością).

Aby złożyć wniosek musimy mieć konto w banku i skrzynkę mailową

Wnioski można składać do 30 listopada. Musimy jednak wiedzieć, że złożenie dokumentów do 31 sierpnia gwarantuje nam rozpatrzenie świadczenia najpóźniej do 30 września 2022 r. ZUS informuje, że pieniądze zostają wypłacone na rachunek bankowy wskazany w dokumencie w ciągu 5 dni roboczych od przekazania informacji o jego przyznaniu.

Kiedy złożymy wniosek w późniejszym terminie, wypłata nastąpi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia kompletu dokumentów (jeśli konieczne będzie wyjaśnienie danych zawartych we wniosku, wezwanie do uzupełnienia pojawi się na profilu klienta na PUE ZUS). 

Świadczenie Dobry Start rodziny otrzymują bez względu na dochód. Wnioski, podobnie jak w zeszłym roku, można składać tylko elektronicznie za pośrednictwem:

  • Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS – każdy z wnioskodawców,
  •  systemu bankowości elektronicznej – wyłącznie rodzic dziecka, 
  •  portalu Emp@tia– każdy z wnioskodawców.
 

"Dobry Start" - jakie informacje wpisujemy we wniosku 

Na wniosku – oprócz innych danych – musimy podać:

  • numer rachunku bankowego, na który chcemy dostać wypłatę świadczenia,
  • adres mailowy i numer telefonu, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku.
 

Jeśli nie mamy rachunku bankowego, lub też skrzynki mailowej, musimy je założyć. W obu przypadkach możemy skorzystać z darmowej, podstawowej wersji. Świadczenia nie otrzymają rodzice dzieci, które uczęszczają do żłobka, przedszkola lub na studia. 

Artykuł pochodzi z portalu rzeszow24.info. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy