Reklama

Złóż wniosek o dofinansowanie wyprawki szkolnej

Opublikowano:
Autor:

Złóż wniosek o dofinansowanie wyprawki szkolnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa nabór wniosków do rządowego programu "Wyprawka 300 plus, dobry start". Podpowiadamy, jakie warunki trzeba spełniać, aby otrzymać świadczenie, jak wypełnić wniosek, gdzie i do kiedy należy go złożyć.

Nowy program wsparcia dla rodzin ruszył 1 lipca. Od tego dnia wnioski o wypłatę świadczenia można składać drogą elektroniczną. 1 sierpnia ruszył nabór stacjonarny.

Według szacunków w Sanoku do świadczenia "Wyprawka 300 plus, dobry start" uprawnionych jest około 4,5 tysiąca uczniów. Do 21 sierpnia do MOPS-u wpłynęło 2059 wniosków, większość drogą elektroniczną.

- Nadal można je składać przez Internet, ale od początku sierpnia także osobiście lub listownie - informuje Krzysztof Folczyk z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku. - Na dzień 21 sierpnia przyznano 2597 świadczeń "Dobry start" na łączną kwotę 779 100 zł, z czego wypłacono 678 900 zł.

To ostatni dzwonek, aby złożyć wniosek, jeżeli chcemy otrzymać pieniądze jeszcze we wrześniu. - Jeżeli złożymy wniosek w lipcu i sierpniu mamy gwarancję, że dostaniemy pieniądze do końca września - informuje Krzysztof Folczyk.

Świadczenie przysługuje raz w roku. Mogą z niego skorzystać dzieci i młodzież ucząca się w szkołach do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24 roku życia.

Program nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne ani w przedszkolu, ani w tzw. "zerówce" prowadzonej w szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

Podstawą do wypłacenia wyprawki 300 plus będzie wypełnienie prawidłowo wniosku i złożenie go w terminie. Wnioski o przyznanie świadczenia można składać osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sanoku (pok. nr 4 i pok. nr 9) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.30. 27 sierpnia wnioski będzie można złożyć do godziny 17:00 w pok. nr 9, a drogą elektroniczną poprzez portal [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE