Reklama

Zjednoczmy się wszyscy w modlitwie o pokój na Ukrainie. Spotkajmy się w Cerkwi Św. Trójcy w Sanoku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Parafia Św. Trójcy w Sanoku

Zjednoczmy się wszyscy w modlitwie o pokój na Ukrainie. Spotkajmy się w Cerkwi Św. Trójcy w Sanoku - Zdjęcie główne

foto Parafia Św. Trójcy w Sanoku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj o godz. 17:00 odbędzie się wspólna modlitwa, molebień do Bogurodzicy w intencji pokoju w Ukrainie, w sanockiej Cerkwi Św. Trójcy.

To nie będzie wiec, to nie miejsce na transparenty i okrzyki, tu możesz stanąć ramię w ramię i okazać wsparcie modląc się z parafianami Cerkwi Prawosławnej Św. Trójcy w Sanoku. Na wspólną modlitwę zaprasza ks. Jan Antonowicz.

Kancelaria Arcybiskupia niniejszym informuje, iż Arcybiskup Paisjusz, Ordynariusz Diecezji Przemysko-Gorlickiej,  postanowił:

W związku z agresją Rosji na Ukrainę, wzywam wszystkich duchownych i wiernych naszej Diecezji do gorliwej modlitwy o pokój w Ukrainie. W dniu dzisiejszym, w piątek i w sobotę po wieczornym nabożeństwie odprawić we wszystkich cerkwiach molebien z prośbami o pokój w Ukrainie.  Podczas wszystkich Świętych Liturgii dołączyć do ektenii usilnej prośby o pokój w Ukrainie (patrz Książka molebnów – molebien o pomnożenie miłości i molebien śpiewany w czasie walki z wrogami). Księża proboszczowie wśród parafian przeprowadzą rozeznanie, kto i w jaki sposób będzie mógł wspomóc uchodźców wojennych z Ukrainy i przekażą informację do naszej  kancelarii. W najbliższym czasie poczynimy kroki, aby z naszej diecezji wysłać pomoc humanitarną Ukrainie w miarę naszych możliwości – o czym powiadomimy Duchowieństwo i Wiernych. 

+ Arcybiskup Paisjusz, 24 luty 2022 r.

Spotykamy się dzisiaj o godz.sano 17:00 w Cerkwi Prawosławnej pw. Św. Trójcy w Sanoku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy