reklama

Zespół Tańca Ludowego SANOK w Koszęcinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Zespół Tańca Ludowego SANOK w Koszęcinie - Zdjęcie główne

foto nadesłane

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW dniach 17 – 21 lipca br. 30-osobowa grupa młodzieży z Zespołu Tańca Ludowego SANOK, działającego przy Sanockim Domu Kultury, wzięła udział w warsztatach Polskich Tańców Ludowych i Narodowych, organizowanych przez Zespół Pieśni i Tańca ŚLASK w swojej siedzibie, w pałacu w Koszęcinie.
reklama

Już sam fakt przebywania na sali baletowej ZPiT ŚLĄSK był dla młodych tancerzy niezwykłym przeżyciem. Podczas intensywnych zajęć, które odbywały się zarówno przed jak i po południu, pracowali oni pod okiem najlepszych specjalistów oraz pedagogów Zespołu ŚLĄSK. W programie warsztatów znalazły się nieznane do tej pory w ZTL SANOK popularne tańce ludowe z regionu Beskidu Śląskiego o wdzięcznych nazwach: „ Kołomajki”, „Piłka”, „Owięziok” oraz tańce narodowe, głównie kujawiak i oberek.



W ramach warsztatów tancerze z ZTL SANOK doskonalili również trudne techniki tańca klasycznego. Dodatkowo organizatorzy zadbali też o to, aby był czas na szlifowanie własnych układów choreograficznych. Najwięcej uwagi poświęcili suicie tańców rzeszowskich, którą kilka dni później prezentowali w Warszawie podczas wydarzenia o nazwie Kultura Podkarpacia na Krakowskim Przedmieściu, organizowanego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. 

reklama


W trakcie pobytu w Koszęcinie, pomiędzy kolejnymi treningami, znalazł się także czas na zwiedzanie sal wystawowych i dydaktycznych zespołu pałacowo-parkowego oraz poznanie historii tamtejszego pałacu i Zespołu ŚLĄSK. 

Młodzież ZTL SANOK ciężko i ambitnie pracowała przez tych kilka lipcowych dni, doskonaląc swoje umiejętności, techniki taneczne i wyraz artystyczny. Jednocześnie realizowała swoje pasje, rozwijała talenty i spełniała marzenia. Młodzi tancerze już szykują się na przyszłoroczne warsztaty.



Warto podkreślić, że udział grupy młodzieży z zespołu SANOK w warsztatach w Koszęcinie nie byłby możliwy, gdyby nie sponsorzy, którzy nie pozostali obojętni, otworzyli swoje serca, portfele i udzielili wsparcia młodym ludziom kultywującym polskie tradycje narodowe.

 

Gorące podziękowania dla firm, instytucji i osób prywatnych: Sanocki Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Sanoku, Gmina Sanok, Józef Leśniak Fundacja, Transprzęt, ORLEN S.A Oddział PGNiG w Sanoku, Witkowska Ubezpieczenia, INSTAL-BUD, BAN DOM, Sanocka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Drummonds, Ciarko, Besco, Trendhomes, LEX4EKO, GTM Bukowski oraz Karol Małek, Paweł Pruchnicki, Bartosz Serwatko, Krystyna Przybyłowicz.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo