Reklama

Zebra w czynie społecznym

Opublikowano:
Autor:

Zebra w czynie społecznym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ulicy Robotniczej od 1 września mieszkańcy osiedla korzystają z nowo powstałego przejścia dla pieszych. Jest to pierwsza zebra na tej drodze.

Sanoczanie z Robotniczej zawdzięczają nowe przejście Witoldowi Wójtowiczowi, jednemu z mieszkańców osiedla, który postanowił za własne pieniądze, w czynie społecznym wykonać zebrę. Pomogła mu w tym Bogusława Małek, przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Posada.

- Pan Witold wystąpił do rady z propozycją wykonania przejścia dla pieszych między parkingiem a sklepem Stokrotka - mówi kobieta. - Skierowałam w imieniu rady dzielnicy pismo do starostwa powiatowego, bo ulica Robotnicza jest drogą powiatową, z wnioskiem o wyrażenie na to zgody.

Decyzja starostwa okazała się pozytywna. Wojciech Naparło, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, pomógł opracować dokumentację, a  pan Witold wykonał chodnik po jednej stronie oraz obniżenie chodnika po drugiej. Pracownicy PZD namalowali pasy i oznakowali przejście. 

- Zrobiłem to dla bezpieczeństwa - mówi Wójtowicz. - Auta tutaj pędzą, a pasy je spowolnią. Przejście jest  monitorowane. Kamery nagrywają wszystko 24 godziny na dobę.

Pan Wójtowicz nie przyznał, jakie poniósł koszty w związku z wykonanymi pracami. Jak twierdzi, zrobił to w czynie społecznym.
- Gdyby nie pan Witold, przejście by nie powstało - mówi z wdzięcznością pani Małek. - Powiat nie miał na to pieniędzy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE