Reklama

Zbliża się ważny termin składania wniosków w sprawie 500+

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Zbliża się ważny termin składania wniosków w sprawie 500+ - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zasady przyznawania świadczenia z rządowego programu "Rodzina 500 plus" pozostały niezmienne. Z wsparcia finansowego może skorzystać każde gospodarstwo domowe z dziećmi, bez względu na status materialny. Nadal trzeba pamiętać jednak, aby złożyć wniosek o przyznanie świadczenia. Zbliża się ważny termin, który zadecyduje o dalszych wypłatach.

Stare zasady, nowe decyzje

W kwestii przyznawania prawa do świadczenia nie nastąpiły żadne zmiany. Każde dziecko w Polsce ma zagwarantowane wsparcie finansowe w wysokości 500 zł miesięcznie. Warunkiem jest złożenie przez rodziców stosownych dokumentów. Poprzednie decyzje obowiązują już tylko do końca maja. Wypłat na okres, który rozpocznie się 1 czerwca, urzędy dokonają na podstawie nowych wniosków.

Musisz się spieszyć

Jeżeli zależy ci na tym, aby pieniądze trafiały na twoje konto w sposób nieprzerwany, musisz dopełnić formalności najpóźniej z końcem bieżącego miesiąca. Urząd przeleje pierwsze środki na poczet nowego okresu świadczeniowego do 30 czerwca, jeśli twój wniosek znajdzie się we właściwym urzędzie najpóźniej 30 kwietnia. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie ciągłość w wypłacie świadczenia.

 

Za gapowe się płaci

Musisz wiedzieć, że twoje pismo złożone w późniejszym terminie, zostanie rozpatrzone w ciągu trzech miesięcy. Co ważne, będzie przysługiwać ci wyrównanie, ale tylko do miesiąca, w którym nastąpi złożenie wniosku. To oznacza, że jeśli np. wystąpisz o przyznanie świadczenia w lipcu, wypłata nastąpi najpóźniej w październiku, z wyrównaniem wszystkich miesięcy wstecz, do momentu złożenia wniosku. W tym wypadku utracisz prawo do wypłaty za czerwiec. Pismo złożone w sierpniu spowoduje utratę świadczenia za czerwiec i lipiec.

Jak złożyć wniosek?

Możesz to zrobić korzystając z rządowej platformy elektronicznej empatia.mrpips.gov.pl lub Platformy Usług Elektronicznych ZUS, do których dostęp otrzymasz logując się m.in. Profilem Zaufanym. Taką możliwość dają również niektóre konta w bankowości elektronicznej. Jeśli wybierzesz sposób tradycyjny, sprawę załatwisz podczas wizyty w urzędzie. Dokumenty możesz przesłać również pocztą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy