Reklama

Reklama

Zbigniew Pawłowski nowym nadleśniczym w Lesku

Opublikowano: wt, 2 sty 2018 10:49
Autor:

Zbigniew Pawłowski nowym nadleśniczym w Lesku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek 28 grudnia dyrektor RDLP w Krośnie Grażyna Zagrobelna powołała Zbigniewa Pawłowskiego na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Lesko. Zastąpił on Józefa Kosibę, który przeszedł na emeryturę.

Nadleśniczy Zbigniew Pawłowski ukończył Technikum Leśne w Lesku (1983 r.), oraz studia inżynierskie na Wydziale Ochrony Środowiska WSOŚ w Radomiu i magisterskie na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie.
Karierę zawodową zaczynał w Nadleśnictwie Baligród jako stażysta i podleśniczy.
Pracował też w Zespole Szkół Leśnych w Lesku jako wychowawca w internacie, kierownik gospodarczy i samodzielny referent.  
W 2000 roku podjął pracę w Nadleśnictwie Ustrzyki Dolne jako strażnik leśny, a następnie komendant posterunku Straży Leśnej
W czerwcu 2016 roku został zastępcą nadleśniczego w Nadleśnictwie Lesko, gdzie przez kolejne sześć miesięcy pełnił obowiązki szefa tej jednostki. Przez ostatni rok pracował jako zastępca nadleśniczego, zajmując się głównie sprawami ochrony przyrody i gospodarki łowieckiej, nadzorem nad inwestycjami i remontami oraz praktyczną nauką zawodu dla uczniów Technikum Leśnego w Lesku.
Nadleśniczy Pawłowski posiada uprawnienia brakarza III klasy, ukończył szkolenia z reagowania kryzysowego w zakresie terroryzmu.
- Z uwagi na specyfikę nadleśnictwa, jako jednostki wypełniającej misję praktycznej nauki zawodu dla uczniów ZSL w Lesku, chciałbym zachować doskonałe relacje z tą szkołą i utrzymać rozpoczęte w ubiegłym roku z mojej inicjatywy międzynarodowe kontakty adeptów sztuki leśnej z regionu Karpat - zaznacza nadleśniczy Pawłowski. -  Dużą wagę przykładam do dobrej komunikacji wewnętrznej w jednostce, bardzo cenię też wzajemny szacunek pomiędzy współpracownikami oraz  pokoleniami leśników. Będę dążył do jego podnoszenia.
Nowy nadleśniczy ma szerokie zainteresowania sportowe: jeździ na nartach, interesuje się żeglarstwem (posiada patent żeglarski) i szybownictwem (był jednym ze współzałożycieli Aeroklubu Bieszczadzkiego) - właśnie latanie pozostaje wciąż największą z jego pasji. Zbigniew Pawłowski jest żonaty, ma troje dzieci.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.