Reklama

Zauważyłeś kłusownika? Reaguj - zadzwoń i zgłoś!

Opublikowano:
Autor:

Zauważyłeś kłusownika? Reaguj - zadzwoń i zgłoś! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wypowiedziana wojna od kilku lat z kłusownictwem i nie zawsze uczciwym zachowaniem wędkarzy na wodach Powiatu Sanockiego. Strażnicy SSR czują się odpowiedzialni za walkę z tym procederem.

Bardzo nas cieszy oddźwięk wśród wędkarzy i mieszkańców. Dostajemy od Was wiele różnych informacji na ten temat. Dzięki temu nieuczciwi wędkarze i osoby zajmujące się kłusownictwem nie powinny się czuć bezkarne.

ZAUWAŻYŁEŚ KŁUSOWNIKA? DZWOŃ –   604 262 569   - ZAPEWNIAMY PEŁNĄ ANONIMOWOŚĆ 

To zaledwie kilka przykładów z ostatnich lat, które dzięki waszej pomocy udało się nam rozwiązać, tj.
• Wykrycie 50-metrowej sieci zastawionej na Sanie, w której było 40 kg ryb, niestety już w części nieżywych.
• Podczas jednej ze wspólnych akcji z PSR wykryto i zatrzymano sprawców, którzy dokonywali połowu ryb za pomocą prądu elektrycznego.
• Wykryto i ustalono sprawcę połowu na sieci, sprawę przekazano Policji, a kłusownik stanął przed Sądem Rejonowym, gdzie poniósł zasłużoną karę.
• Zlikwidowano 32 dzikie wysypiska i doprowadzono poprzez poinformowanie odpowiednich władz do ich likwidacji, a w jednym przypadku ustalono sprawcę, który za swój czyn odpowiedział przed Sądem Karnym.
• Udało się też uratować sporą ilość rannych dzikich zwierząt i ptaków.
• Ujawniono 42 nielegalne odpływy ścieków do rzek i potoków
• Zatrzymano do przybycia policji 15 kłusowników, w tym 7 osób innej narodowości, którzy dopuszczali się połowu ryb na tarliskach, często łowiąc ryby okrutną metodą „ na szarpaka”

Statystyka SSR w Sanoku od 2014 do 2019 roku

• Przeprowadzone kontrole: 1561
• Skontrolowano: 10595
• Ujawniono wykroczeń: 841
• Skierowano: 183

Brak aktualnego pozwolenia na połów ryb, niewymiarowe ryby połów na niedopuszczalną liczbę wędek, nie przestrzeganie limitów, zanieczyszczone stanowiska, brak wpisów złowionych ryb do rejestru połowu, złe przechowywanie ryb. To zazwyczaj wybrane lekceważące wykroczenia wędkarzy podczas wielu akcji.
Strażnicy z przykrością stwierdzają, że nad wodą wciąż trafiają się „mięsiarze”, którzy zabijają wszystko co wyholują z wody – najwyższy czas to zmienić. Wędkarstwo powinno być wspaniałą formą spędzania wolnego czasu, a nie sposobem na zapełnienie lodówki! To co widzimy nad wodą zwłaszcza po weekendach jest karygodne. Pozostawione stosy śmieci i wędkarskich odpadków typu porwane żyłki i plecionki. To one są straszną pułapką dla ptaków i innych zwierząt, dlatego zawsze warto zabierać te, które się napotka na brzegu oraz te, które się wyciągnie z wody.
Etyka wędkarska powinna przejawiać się właściwym zachowaniem pomiędzy kolegami nad wodą, dlatego nie uszczęśliwiajmy nikogo swoim towarzystwem zwłaszcza po alkoholu, nie starajmy się zepsuć całej przyjemności z wędkowania osobom, którzy nie mają ochoty na rozmowę, bo szukają ukojenia nerwów po wyczerpującej pracy.
Miejmy ambicję i nie biegajmy po całym łowisku korzystając ze szczęścia bądź umiejętności innych. Smutną prawdą jest, że nasze wody są chronione w sposób ciągle niewystarczający, ale nie ma na to środków i ludzi, których SPOŁECZNA PRACA jest niewdzięczna i niebezpieczna. Prośba do wędkarzy o nie przymykanie oczu na tych co łamią prawo. Czujmy się gospodarzami wód, na których łowimy.
Kolejne kontrole niebawem, więc miejcie się na baczności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE