Reklama

Zatrzymano skradziony pojazd oraz części z Tesli

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali kolejny skradziony pojazd i części warte łącznie ponad 50 tys. złotych. W Budomierzu zatrzymano utracony pojazd, a w Medyce części ze skradzionych w Holandii Tesli.

Oba zdarzenia zanotowano 26 kwietnia w trakcie kontroli granicznej na wyjazd z Polski.

W Budomierzu Straż Graniczna zatrzymała pojazd marki Hyundai. Jego kierowcą był 35-letni obywatel Ukrainy. Wnikliwa kontrola legalności pochodzenia pojazdu wykazała liczne nieprawidłowości w elementach identyfikacyjnych. Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu mundurowi z SG szybko ustalili rzeczywisty numer VIN, który z kolei widnieje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych w związku ze zgłoszoną w Polsce, w 2017 roku kradzieżą. Pojazd wart ok 40 tys. złotych został zatrzymany i wraz z kierowcą przekazany Policji.

Z kolei w Medyce funkcjonariusze SG ustalili, że części samochodowe przewożone w busie przez  48-letniego Ukraińca pochodzą z dwóch pojazdów marki Tesla skradzionych na terytorium Holandii. Łącznie strażnicy graniczni zatrzymali 46 części , w tym elementy układu kierowniczego, amortyzatory, siedzenia oraz oparcia warte łącznie około 10 tys. złotych. Przedmioty zatrzymano i przekazano Policji.

Tylko w 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 40 skradzionych pojazdów różnego typu (w tym m.in. samochody ciężarowe i osobowe, naczepy, quady i motocykle) oraz ponad 900 części pochodzących ze skradzionych pojazdów. Szacunkowa wartość wszystkich zatrzymanych przedmiotów wynosi prawie 2,5 mln złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE