Reklama

Zatrzymano organizatora nielegalnych przerzutów ludzi

Opublikowano:
Autor:

Zatrzymano organizatora nielegalnych przerzutów ludzi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Współdziałanie polskiej i ukraińskiej Straży Granicznej doprowadziło do zatrzymania na przejściu granicznym w Medyce organizatora przerzutu imigrantów a na Ukrainie czterech czworo obywateli Turcji, którzy zamierzali nielegalnie przekroczyć granicę do Polski.

poniedziałek 26 sierpnia br. funkcjonariusze SG z Medyki otrzymali informację od Służby Granicznej Ukrainy o zatrzymaniu po swojej stronie granicy państwa grupę pięciu obywateli Turcji (trzy osoby dorosłe i dwoje dzieci) usiłujących dokonać nielegalnego przekroczenia granicy do Polski.

 

Mając powyższe na uwadze, funkcjonariusze dokonujący odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski natychmiast wytypowali do szczegółowej kontroli kilka podejrzanych pojazdów. Jak się okazało w jednym z nich (audi na niemieckich nr rejestracyjnych) wracał z Ukrainy 38-letni ob. Turcji ze stałym pobytem w Niemczech. W trakcie szczegółowej kontroli przeprowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami KAS ujawniono m.in. cztery tureckie dowody osobiste, najprawdopodobniej zatrzymanych na Ukrainie jego rodaków.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie poczynione ustalenia i ujawnione dokumenty zaistniało uzasadnione podejrzenie, iż obywatel Turcji organizował przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom grupie ob. Turcji zatrzymanych na Ukrainie.

 

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Aktualnie, pozostaje do dyspozycji Prokuratury w Przemyślu.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE